Söyleyecek Söz Bulamadı

HZ. Muhammed’e ait hadisleri bağlı oldukları iplerden kopartarak yere atıp ayaklar altına alan Nazilli Belediyesi çalışanlarına tepki gösteren AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, yapılanan siyasi çekememezlik olduğunu belirtti.

reklam
06 Haziran 2016 0
reklam
reklam

 Erdal SAVAŞ/Aydın Haber Ajansı-AYDIN-AK Parti İl Gençlik Kollarının Aydın genelinde bulunan bazı ilçelerin en işlek cadde ve meydanlarına astığı, üzerinde peygamber efendimiz HZ Muhammed’in hadisleri ile imsakiye bulunan kitap ayraçlarının Nazilli Belediyesi çalışanlarınca kopartılıp yerlere atılmasını eleştiren Ömer Özmen, yapılanın siyasi çekememezlik olduğunu söyledi.

omarozmnen

Gençlik kolları üyelerinin, Ramazan ayı nedeniyle farkındalık oluşturmak adına üzerinde peygamber efendimizin hadisleri ile imsakiye bulunan 50 bin adet kitap ayracı bastırdığını kaydeden Özmen, bunların Aydın’ın belli ilçelerindeki meydanlarda iplere bağlanarak direklere asıldığını belirtti.

1234

Vatandaşlar tarafından takdir gören bu çalışmanın, Nazilli’de farklı yorumlandığını ifade eden Ömer Özmen, yapılanın saygısızlık olduğunu söyledi.

123-(3)

Peygamber efendimize ait hadislerin yazılı olduğu kitap ayraçlarının ayaklar altına alındığını kaydeden Özmen, ‘bu ayıptır’ diyerek tepkisini dile getirdi.

123-(2)

Ömer Özmen ayrıca konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Ben sadece şunu söylemek istiyorum. Bizim gençlik kollarımızın yapmış olduğu safiyane bir çalışmayı yok edercesine, kalkıp bu şekilde saygısızca bir şekilde bunları yere atması çok çirkin bir davranış. Hadi bu burada uygun değil dersin toplu bir şekilde teslim edersin anlarım. Ama sen kalkıp bunları yerinden kopar, ondan sonra yere at. Daha sonra sen peygamber efendimizin hadislerini bu şekilde ayaklar altına al. Bu ayıptır. Buna söyleyecek başka bir şey yok yani. Yapılan bu siyasi bir çalışmayı çekememezlik. Başka bir şey değil.”

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam