“Su problemini ortadan kaldırdık”

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Aydın’da daha önce yapımı tamamlanan Karacasu Barajı’nın su tutma kapasitesini 4.85 milyon metreküp arttıracak gövde ve dolusavak yükseltilme inşaatını tamamlandı.

15 Mayıs 2018 - 11:54 0
reklam

Yapılan yatırımlar hakkında açıklama yapan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Aydınlıların su problemini ortadan kaldırdık” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Aydın’a yaptığı yatırımlarla toprakları suyla buluşturmanın yanında vatandaşlara ise içme ve kullanma suyu temin etmeye devam ediyor.
Bakanlığın yatırımları kapsamında Karacasu’nun 5 kilometre kuzeyinde Dandalaz Çayı üzerinde inşaatı tamamlanarak 2012 yılında su tutulup hizmete açılan Karacasu Barajı’nın gövde ve dolusavağı yükseltildi.
Elde edilen bilgilere göre, Nazilli ile çevresinde 13 yerleşim yerine içme ve kullanma suyu temin eden 17,2 milyon m3 su biriktirme hacmine sahip olan barajın kapasitesi yapılan bu çalışmalar ile 4,85 milyon metreküp ilave edilerek 22,05 milyon metreküpe çıkarılmış oldu.
Yaklaşık 16 milyon lira yatırım bedeli ile kapasitesi artırıldığı bildirilen Karacasu Barajı, ayrıca bölgedeki zirai arazilere de su sağlıyor.

“SU PROBLEMİNİ ORTADAN KALDIRDIK”
Su yatırımları anlamında Aydın’a son 15 yılda muhteşem yatırımlar yaptıklarını belirten Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Yaptığımız bu yatırımlar ile Aydın’a yıllık 72,6 milyon metreküp içme suyu temin ederek vatandaşlarımızın su problemini ortadan kaldırdık. Ayrıca bölgeniz verimli arazilerine sulama suyu temin ederek taşkın risklerini asgari düzeye indirecek projeleri hayata geçirdik. Aydın’da bundan sonra da yatırımlarımız hız kesmeden devam edecek” değerlendirmesinde bulundu. (İHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort