“Suçum Ak Partili olmak”

Kuyucak’a bağlı Çobanisa Mahallesinde yaşayan 50 yaşındaki Emine Dikbaş, 7 Haziran seçimlerinde AK Parti afişi asarken CHP’liler tarafından ölümle tehdit edilip savcılığa şikayet edildiği için tutuklandığını söyledi. Elleri kelepçeli şekilde Nazilli Adliyesinden çıkartılan bir çocuk annesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek, “tek suçum AK Partili olmak” dedi.

28 Şubat 2017 - 10:47 0
reklam

Erdal SAVAŞ/Aydın Haber Ajansı/NAZİLLİ-Aydın’ın Kuyucak ilçesi Çobanisa köyünde yaşayan 50 yaşındaki bir çocuk annesi Emine Dikbaş, 7 Haziran 2015 seçimlerinde AK Partiye ait afişleri astığı sırada kendisini engellemek isteyen CHP’lilerle yaşadığı tartışma nedeniyle tutuklanarak cezaevine konuldu. Adliye çıkışında elleri kelepçeli halde kendisine iftira atıldığını ve hak etmediği şekilde tutuklandığını söyleyen Dikbaş, “vatan haini değilim AK Partiliyim. Suçum sadece AK Partili olmak” diye konuştu.

Geçimini hayvancılık yaparak sağlayan Emine Dikbaş’ı demir parmaklıkların ardına götüren olay bir buçuk yıl öncesine dayanıyor. 7 Haziran 2015 seçimlerinde Üyesi olduğu AK Partinin afişlerini asmak için Çobanisa’da daha önceden belirlenen noktalarda çalışmaya başlayan Dikbaş, bu esnada CHP’li olduklarını belirttiği şahısların sözlü sataşmasına maruz kalmış. Dikbaş’ın iddiasına göre, kendisine afiş asmamasını söyleyenler ‘senin ölüm vaktin geldi’ diyerek tüfekle tehditler savurmuş. Buna rağmen, soğukkanlı davranıp karşılık vermediğini söyleyen 50 yaşındaki kadın, ‘benim elimde afişlerin bantlarını kesmek için meyve bıçağı vardı. Karakola giderek benim onları tehdit ettiğim yalanını uydurarak suç duyurusunda bulunmuşlar. Oysa ben asla öyle bir eylemde bulunmadım. Aksine onlar beni ölümle tehdit etti. Onlar 3 kişi ben tek başınaydım. Bana iftira atarak ceza almamı sağladılar. Mahkeme bunlara inandı” diyerek haksız yere cezaevine yatacağını söyledi.

VATAN HAİNİ DEĞİLİM!    

7 Haziran seçimleri öncesinde başından geçenleri AK Parti Aydın milletvekili Abdurrahman Öz ile İl Başkanı Ömer Özmen’e anlattığını ancak kendisine sahip çıkılmadığını söyleyen Emine Dikbaş, her şeye rağmen AK Partili olduğunu belirterek davasına hizmet edeceğini vurguladı. Nazilli Adliyesinden çıkarken fotoğraflarını çeken gazetecilere kelepçeli ellerini gösterip sesini duyurmalarını isteyen 50 yaşındaki Emine Dikbaş;

“Vatan haini değilim, AK Partiliyim. Tayyip baba sesimi duy. AK Parti afişlerini asarken silahla öldürülmek istendim, öldüremediler. Suçum sadece AK Partili olmak. Sayın Cumhurbaşkanım size sesleniyorum. Tek suçum AK Partili olmak, Yine de AK Partiliyim. Öldürseler de kanım yine AK Partili akacak. Afiş astığım için CHP’lilerin yüzünden ceza aldım. Yine de Tayyipçiyim, yine AK Partiliyim. Ölmek var dönmek yok, ben utanmıyorum” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam