Suda doğum Aydın’da uygulanacak

Aydın İl Sağlık Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde suda doğum ünitesinin hizmete açılarak suda doğumun kentte ilk kez uygulanacağını müjdeledi.

14 Mayıs 2018 - 09:34 0
reklam

Merve Danışman / Manşet Aydın- EFELER- Aydın İl Sağlık Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz, anne adaylarına müjdeli bir haber verdi. Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde anneler gününü kutlayan Yavuzyılmaz, hastanede suda doğum ünitesinin hizmete açıldığını duyurdu. Çok sayıda anne adayının tercih ettiği bir yöntem olan suda doğum, artık Aydın’da da uygulanabilecek.

Konu hakkında açıklama yapan Yavuzyılmaz, “Suda doğum, annelerin doğumdaki endişesini ve korkusunu biraz daha azaltarak normal doğumu özendirmek adına uygulanan bir yöntem. Biz de hastanemizde bunu oluşturduk. Arkadaşlarımız tüm hazırlıklarını yaptılar. Hemşirelerimiz bu konuda sertifikalı ve eğitimli” dedi.

“TALEPLERİ KARŞILAYABİLECEK DURUMDAYIZ”

Ünitenin hizmete hazır halde olduğunu kaydeden Yavuzyılmaz, “Ünitemizde günde bir tane doğum gerçekleşebiliyor. Çünkü temizliği, stabilizasyonu gerekiyor. Yeni bir doğuma hazırlamak gerekiyor. Bugün herhangi bir annemizin talebi olursa, karşılayabilecek durumdayız. Hem anneler günüydü, özel bir gündü. Bu özel günde annelerimize böyle bir müjde vermek de bizi mutlu etti” diye konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort