Sultanhisar’daki istifanın ardından!

Ak Parti Nazilli İlçe Teşkilatı’nın görevden alınmasının ardından bugün de Ak Parti Sultanhisar İlçe Teşkilatı’nın istifa ettiği öğrenildi. Teşkilatta yaşanan gelişmelerinin nedenini Mustafa Çimen Aydın Haber Ajansı muhabiri Yağmur Aşık’a açıkladı.

reklam
06 Ekim 2016 0
reklam

123
Yağmur Aşık/ Aydın Haber Ajansı/ NAZİLLİ-
Geçtiğimiz günlerde görevden alınan Ak Parti Nazilli İlçe Teşkilatının ardından bugün de Ak Parti Sultanhisar İlçe Teşkilatının istifa ettiği öğrenildi. Sultanhisar İlçe başkanı Mustafa Çimen yaşanan istifalar hakkında şu açıklamalarda bulundu: ‘’Kongrelerde bir takvim var, kimse iki yıldan önce, üç yıldan sonra görevi bırakamaz. Biz zaten o iki yıllık görev süremizi doldurduk. Dört seçim ve bir de FETÖ darbesi yaşadık. Partimizde bu manada yorgunluk belirtisi gösteren arkadaşlar var. Partimize bu bağlamda yenilenmek için istifalarımızı verdik. Biz istişareli bir tartışmanın neticesinde böyle bir karara vardık. İl yönetimimizde böyle bir yola başvurmanın partimize ve Sultanhisar’a güç kazandıracağı yönünde bir düşüncemiz var. Şuan çıkacak adaylara bakarak tekrar aday olup olmayacağımıza karar vereceğiz. Partimizi daha iyi yerlere taşıyabileceğine inandığımız bir aday çıkarsa, kararımızı tekrar gözden geçiririz. İstifalarda iki taraflı da bir baskı göz konusu değil. Bu istişareyle yapılmış bir iş. Parti üyelerimizle, ilden gelen koordinatörlerimizle partimizi nasıl daha iyiye götürürüz diyerek böyle bir karara vardık. Üyelerimizin çeşitli sebeplerle farklı illere taşınmalarından kaynaklı kayıplarımız oldu. Toplantıya katılımlarda sıkıntılar yaşadık. Bu sebeple de bir yenilenmeye ihtiyaç duyduk. Kendi aidiyetini burada hisseden biri oldun düşüncesiyle bu yola başvurduk. Bunun dışında bende yoruldum. Benim de yenilenmem gerektiğini söyledim. Topluma, sondaj yapıyoruz diyebiliriz. Kimler çıkacak bakacağız. Bu zaten kademeli bir davadır. Bu bir iki değil üç yüz yıllık bir davadır, devam edecektir.’’

‘’OLGUNLAŞAN YENİLERİNİ GÖRMEK İSTER’’
Yeni bir yol açmak istediklerini söyleyen Çimen; ‘’Olgunlaşan yenilerini görmek ister. Biz de bugüne kadar bu davayı anlatırken kimlere anlatabildik görmek istiyoruz. Anlattığımız arkadaşlar ne kadar idrak ettiler, Lozan’ı, İttihat ve Terakki’yi, Abdülhamid’i ne kadar anladılar bilmek istiyoruz. Biz sürekli bir şeyler anlattık. Arada durup mahsule bakmak istiyoruz. Sorumluluk almaya ne kadar hazırlar bunları bir görelim. Biz zaten partimizle organik bağları olan insanlarız. Yeni arkadaşların ortaya çıkması istiyoruz’’ diyerek Sultanhisar için hayırlı olmasını temenni etti.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam