Ünal Takmaklı’ya şok saldırı

Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında yer alan Uğur Derin Dondurucunun sahipleri Ali ve Mehmet Takmaklı’nın gözaltına alınmasının ardından ailenin bir diğer bireyi Ünal Takmaklı’nın ifade vermek için kendi isteğiyle emniyete gittiği, park halindeki aracına kimliği belirsiz kişilerce saldırı düzenlendiği öğrenildi.

reklam
26 Temmuz 2016 0
reklam

123

Erdal SAVAŞ/Aydın Haber Ajansı/NAZİLLİ-15 Temmuz’da yaşanan başarısız darbe girişiminin ardından tüm yurtta Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve Paralel Devlet Yapılanmasına (PDY) karşı başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan ünlü iş adamları Ali ve Mehmet Takmaklı’nın ağabeyleri Ünal Takmaklı’nın aracına saldırı düzenlendi.

Kardeşlerinin gözaltına alınmasının ardından hakkında herhangi bir yakalama ve gözaltı kararı olmamasına rağmen kendi isteğiyle emniyet müdürlüğüne gidip ifade vermek isteyen Ünal Takmaklı’nın park halindeki aracına kimliği belirsiz kişilerce zarar verilip maddi hasar oluşturduğu ileri sürüldü.

Bu gelişme üzerine, tedbir amaçlı emniyette tutulan Takmaklı’nın ifadesinin alınmasının ardından savcılığa sevk edilmesi bekleniyor.

Hatırlanacağı gibi, Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğine bağlı ekipler, dün sabah saatlerinde Ali, Mehmet ve Ünal Takmaklı’nın Altıntaş Mahallesi Mimar Sinan Caddesi üzerindeki evlerine gelip gözaltı işlemini gerçekleştirmişti.

Bu esnada şehir dışında olan Ünal Takmaklı’ya ait evin kapısı çilingir yardımıyla açılarak içeride arama yapılmıştı.

Bu gelişmeden kısa süre sonra Ünal Takmaklı’nın kendi rızasıyla Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğüne gelerek ifade vermek istediği kaydedildi.

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam