Takmaklı Kardeşler Tutuklandı

Nazilli’de kamuoyunun sonucunu merakla beklediği davada karar açıklandı. Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve Paralel Devlet Yapılanması (PDY) kapsamında hakim karşısına çıkartılan Ali, Mehmet ve Ünal Takmaklı kardeşler, iddia edilenin aksine başka bir gerekçeyle tutuklanarak cezaevine gönderildi. Oldukça bitkin görünen iş adamlarından Ali Takmaklı’nın duruşmaya tekerlekli sandalye ile katılması dikkat çekti.

reklam
28 Temmuz 2016 0
reklam

Erdal SAVAŞ/Aydın Haber Ajansı/NAZİLLİ-15 Temmuz’da girişilen başarısız darbe kalkışmasından sonra Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve Paralel Devlet Yapılanmasına (PDY) karşı tüm Türkiye’de başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan ünlü iş adamları Ali, Mehmet ve Ünal Takmaklı, Nazilli Adliyesinde çıkartıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak E tipi kapalı cezaevine gönderildi.

Geçtiğimiz Pazartesi günü, Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ve Terörle Mücadele ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekiplerinin ortaklaşa yürüttüğü çalışma sonucunda evlerinden alınarak gözaltı işlemi uygulanıp emniyet müdürlüğüne götürülen iş adamları, üç günden bu yana ifade veriyordu.

hbrici-01

İfade işleminin tamamlanmasının ardından dün saat 16.00 sularında polis nezaretinde adliyeye getirilen üç iş adamı hakim karşısına çıktı.

Mahkemede üzerlerine atılı suçlamaları reddettikleri öğrenilen Takmaklı kardeşlerin, ülkenin bölünmez bütünlüğüne zarar verecek bütün oluşumların karşısında olduklarının altını çizdikleri ileri sürüldü.

Uzun süren yargılama nedeniyle mahkeme heyeti duruşmaya birçok kez ara verdi.

Bu esnada, Nazilli Adliyesinde yargılanan patronlarına destek vermek için dışarıda toplanan Uğur Derin Dondurucunun personelleri, içeriden gelecek sevindirici bir haber bekledi.

Saatler sabaha karşı 03.00’ü gösterdiğinde Ali, Mehmet ve Ünal Takmaklı’nın iddia edilenin aksine bir başka gerekçeyle tutuklandığı bilgisine ulaşıldı.

Bu haberin ardından adliye çevresinde toplananlardan bazılarının ağladığı görüldü.

hbrici

Yaklaşık iki saat süren beklemenin ardından saat 05.00’te adliyeden ilk olarak Ünal Takmaklı çıktı.

Ardından Mehmet Takmaklı’da polis eşliğinde kendisini bekleyen sivil ekip otosuna alındı.

hbrici2

15 dakika sonra kapıda bu kez Ali Takmaklı göründü. Kısa bir süre önce prostat ameliyatı olan Takmaklı’nın bitkin ve moralsiz olduğu dikkat çekti.

hbrici1

Ali Takmaklı, tekerlekli sandalye ile getirildiği sivil araca bindirilerek Mehmet Takmaklı ve Ünal Takmaklı ile birlikte Nazilli E Tipi Kapalı Cezaevine götürüldü.

hbrici

EVLERİNDEN ALINMIŞLARDI

Hatırlanacağı gibi, ünlü iş adamları Ali ve Mehmet Takmaklı, Altıntaş Mahallesi Mimar Sinan Caddesi üzerinde bulunan evlerinde Terörle Mücadele, Kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele ile Asayiş Büro Amirliğine bağlı ekipler tarafından gözaltına alınmıştı.

Bu esnada şehir dışında olan Ünal Takmaklı’nın evinin kapısı çilingir yardımıyla açılmış, içeride yaklaşık 3 saat arama yapılmıştı.

Bu gelişmelerin ardından Ünal Takmaklı Nazilli’ye gelerek kendi isteğiyle emniyete gitmişti.


reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam