Tam 1 Milyon Kök

Diyarbakır Polisi’nden dev operasyon. Sur İlçesi Hevsel Bahçeleri’ne uyuşturucu operasyonu düzenledi. Hava destekli operasyona 450 polisin katıldı. Operasyonda 1 milyon kök Hint keneviri ele geçirildi.

reklam
01 Haziran 2016 0
reklam
reklam

Diyarbakır Polisi,  hava destekli şafak operasyonu düzenlendi. Sabahın erken saatlerinde Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde toplanan güvenlik güçleri, araçlarla Sur ilçesinde bulunan Hevsel Bahçeleri’ne doğru hareket etti. Dicle Üniversitesi Köprüsü üzerinde ikiye ayrılan ekip, Dicle Nehri’nin iki tarafında uyuşturucu avına çıktı. 3 günden bu yana devam eden ve 450 polisin katıldığı operasyonlarda şu ana kadar 1 milyon kök Hint keneviri ele geçirildi.

diyarbakir-da-jandarma-komandolu-uyusturucu-7433379_x_933_o

Operasyonlarda, tarlalara ekilen Hint kenevirlerinin yanı sıra, sulama hortumu ve jeneratör de ele geçirildi. Hint kenevirlerinin ekildiği toprak yakınlarında gizli barınma yerleri de bulundu. Arazilerin  yeni sulandığını farkeden özel harekat polisleri de zehir tacirlerinin yakınlarda olabileceğini düşünerek çalılıklarda arama yaptı. Ele geçirilen Hint kenevirleri, tarlada bulunan sulama hortumlarıyla birlikte ekildikleri yerden sökülerek imha edildi.

Uyuşturucu operasyonunun akşam saatlerine kadar süreceği öğrenildi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam