Taner’den CHP’ye Atatürk eleştirisi

Yerel seçimlerde CHP’nin PKK destekçisi HDP ile ittifak yapacağı söylentilerini değerlendiren İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner, bu durumun kendilerine yarayacağını söyleyerek ana muhalefet partisinin Atatürk milliyetçilerini tasfiye ettiğini savundu. Taner, “Belli bölgelerde CHP açısından fayda sağlayabilir ama İç Anadolu ve Batı da CHP kendini bitirir” dedi.

29 Ağustos 2018 - 11:07 0
reklam
reklam

Kudret CAN / Manşet Aydın- EFELER- Son günlerde kamuoyunu en çok meşgul eden konuların başında gelen CHP-HDP yerel ittifak söylentilerini değerlendiren İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner, çarpıcı tespitlerde bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi’nin temel ilkelerinden olan milliyetçilik okunun kırıldığını belirten Taner, Atatürk milliyetçilerinin tasfiye edildiğini savundu. CHP’nin son yıllarda hızla bölgesel milliyetçiliğe kaydığını sözlerine ekleyen Taner, HDP üzerinden yapılan siyasetin Atatürk’ün kurduğu partiye zarar vereceği görüşünde. Tüm bunlara rağmen, CHP’nin HDP ile olası ittifakının İYİ Parti’ye yarar sağlayacağını açık bir dille ifade eden Recep Taner, “CHP ile HDP ittifak yaparlarsa bizim ekmeğimize yağ sürerler” dedi.

 KENDİ ADAYLARIYLA KATILACAKLAR

Konuşmasının ilerleyen bölümlerinde İYİ Parti’nin Aydın’da yerel seçimlerde alacağı pozisyona ilişkin değerlendirmelerde bulunan Taner, “Aydın’da CHP ve AKP oy oranları ile birbirine yakın iki parti. Biz o iki partinin hangisine ittifak teklifiyle gitmiş olsak, olacağımız durum biz orada çırak çıkacağız. Biz hiç kimsenin menfaati için siyasete girmedik. Ülkenin geleceği ile ilgili endişemizden dolayı siyasete girdik. Biz, büyükşehirden en ufak ilçe belediyesine kadar bütün belediyelerde kendi adaylarımızla gerçekten de belediye başkanlığını yapabilecek arkadaşlarla çıkıp, seçimlerde çalışma yapacağız” dedi.

İTTİFAKA AÇIK KAPI

İYİ Parti’nin henüz 10 aylık bir siyasi oluşum olduğunu kaydeden Recep Taner, hiçbir parti ile ittifak düşüncelerinin olmadığını ancak gelişen süreçle birlikte bazı şeylerin değişebileceğini belirtti. Şu ana kadar CHP ve AK Parti’ye eşit mesafede durduklarını dile getiren Taner, “Zaman neyi gösterir bilemiyorum. Hiçbir parti ile ittifak düşüncemiz yok. AKP ve CHP’ye de aynı mesafedeyiz. Ama ikisiyle de şu ana kadar hiçbir görüşmemiz olmadı. İyi Parti daha 8-10 aylık bir parti. Şu anda kendi ayakları üzerinde durmadığı zaman, birileri ile beraber olduğu zaman yarın vatandaşın oyunu almakta zorlanır. Yılların siyasetçisiyim partimin o duruma gelmesini istemem” şeklinde konuştu. Taner son olarak, 31 Martta yapılacak yerel seçimlerde adaylık beklentisinin olmadığını ancak genel merkezin görev vermesi halinde bundan kaçmayacağını söyledi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam