Tanrı Dağı Türkçüler’i Nazilli’de

Tanrı Dağı Türkçüler Derneği, Nazilli Belediye Meydanında açtığı stantla vatandaşlara Türkçülüğün önemini anlattı.

03 Mayıs 2018 - 17:00 0
reklam
reklam

Mustafa Çelik / Manşet Aydın-NAZİLLİ-  Tanrı Dağı Türkçüler Derneği, Nazilli Belediye Meydanında “3 Mayıs Dünya Türkçülük Günü” nedeniyle stant açtı. Meydanı 16 Türk devletinin bayraklarıyla donatan dernek üyeleri, resim sergisi ve müziklerle vatandaşlara Türkçülük ilkesinin önemini aktardı. Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, etkinliğe katılım göstererek destek verdi.

“BİZİM BAŞKA MİLLETLERİN AKLINA İHTİYACIMIZ YOK”
3 Mayıs ruhunun ilelebet yaşayacağına dikkat çeken Başkan Alıcık, “Türk milleti asırlar boyunca büyük mücadeleler vermiş, şu an üzerinde yaşadığımız toprakları bizlere emanet etmişlerdir. Bizlere düşen görev, onların yaktıkları Türkçülük meşalesini asırlar boyunca sönmeden gelecek nesillere aynı azim ve kararlılıkla ulaştırmaktır. Her zaman söylediğim gibi, bizim başka milletlere ve onların akıllarına ihtiyacımız yok. Bu milletin çocukları zekaları ve çalışkanlıkları ile Türkiye Cumhuriyeti’ni en ileri seviyeye taşıyacaktır. Onlara olan sevgimiz ve güvenimiz sonsuz. Türk milletinin 3 Mayıs Türkçülük Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum” ifadelerini kullandı.

“BU ÜLKENİN KURULUŞ FESLEFESİ TÜRKÇÜLÜK”
Türkçülüğü ellerinden geldikçe ileriye taşıyacaklarını belirten Tanrı Dağı Türkçüler Derneği İl Başkanı Mesut Yücedağ, “Buraya 3 Mayıs 1944 yılında Türkçülük Turancılık davasında yargılanan Türkçü büyüklerimiz ve fikir adamlarımız için toplandık. Dün nasıl Türkçülüğe karşı düşman insanlar varsa bugün de onlar olacaktır. Fakat hiçbir zaman unutmuyoruz ki bu ülkenin kurucu felsefesi Türkçülüktür. Bu nedenle dün olduğu gibi bugünde meydanlardayız. Olmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam