Tanzim satış noktalarına Söke’den itiraz

Sebze meyve fiyatlarındaki aşırı yükseliş tüketicinin cebini yorarken, rakamları düşürmek için tanzim satış noktaları hayata geçirilmeye başlandı. Satışlar ilk olarak Ankara ve İstanbul’da başladı. Tanzim satışlarına ise Söke Meyve ve Sebzeciler Odası’ndan itiraz sesleri yükseldi.

11 Şubat 2019 - 12:24 0
reklam

“GÜNAH KEÇİSİ OLMAK İSTEMİYORUZ”
Ziraat Odası Başkanı Ali Coşkun, kendilerini tam olarak ifade edemediklerini söyleyerek market zincirleri ve siyasilerin algı yönettiğini iddia etti. Pazarcı esnafının sesini duyuramadığından dert yanan Coşkun, “Ülkenin günah keçisi olmak istemiyoruz” diyerek şunları söyledi:

“BAĞ-KUR DAHİ ÖDEYEMİYORUZ”
“Siyasiler algıyı yönetiyor ancak biz pazarcı esnafları sesimizi çıkaramıyoruz. Ülkenin günah keçisi biz değiliz. Biz ekmeğini uykusundan, ailesinden, sevdiklerinden, bedeninden alarak tatil nedir bilmeden 20 saat çalışan ve karşılığında BAĞ-KUR’unu dahi ödeyemeyen emekçileriz. Emeğimiz bir kaç oyun kurbanı olmamalı. Bizler çözüm isterken, birikmiş borçlar ile uğraşırken kalan bir dilim ekmeğimiz siyasetin kurbanı olmamalı. ”

Coşkun, piyasa fiyatlarını market zincirlerinin yükselttiğini söylerken, belediyelerin sebze meyve satmaya başlamasını “koyunu kurdun ağzına vermesi” olarak nitelendirdi. (İHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-