“TARİŞ arazisi rant kapısına dönüşmesin”

Aydın Büyükşehir Belediyesi yeşil alan yapılacağı sözü verilen ancak ticari alan olarak imarı değiştirilen Kuşadası TARİŞ arazisiyle ilgili gelişmelere Vatan Partisi tepki gösterdi.

13 Temmuz 2018 - 17:31 0
reklam

Merve Danışman/Manşet Aydın-Kuşadası Vatan Partisi Kuşadası İlçe Başkanı Handan Ersin, “Söylenenler ile yazılanlar arasında fark var. Bölgenin rant kapısına dönüşebileceğinden endişeliyiz” dedi.

26 milyon liralık bedelle kamulaştırılan ve fizibilite raporlarından her türlü imara açık olduğu anlaşılan Kuşadası TARİŞ arazisine ne yapılacağı ile ilgili tartışmalar sürerken, Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan halk oylamasında vatandaşların çoğunluğu ‘yeşil alan’ talebinde bulunmuştu. Belediye tarafından yapılan açıklamada da araziye ‘yeşil alan, yer altı otoparkı, kültür ve hizmet binaları yapılacağı, mevcut binaların da restore edileceği’ belirtilmişti.

Vatan Partisi Kuşadası İlçe Başkanı Handan Ersin, “Söylenenler ile yazılanlar arasında fark var. Bölgenin rant kapısına dönüşebileceğinden endişeliyiz” dedi.

“YEŞİL ALAN YAPILMASININ İMKANI YOK”

Handan Ersin, “Kuşadası halkı bölgenin çoğunlukla yeşil alan olarak kalmasını istiyor. Ancak Büyükşehir Belediyemiz ilave seçenekler de ekleyerek alana ilişkin farklı bir proje ortaya koyuyor. Ortaya koyulan proje ile 9 bin metrekarelik bir yeşil alan yapılmasının imkanı yoktur. Vatan Partisi olarak biz de arazinin yeşil alan olmasını talep ediyoruz” diye konuştu.

KENT MEYDANI HATIRLATMASI YAPTI

Benzer bir süreci Efeler’deki Atatürk Kent Meydanı’nın yapımında da yaşandığını hatırlatan Ersin, “Yeşil alan olacağı söylenen meydan rant kapısına dönüştü. Aynı sürecin Kuşadası’nın en güzide noktalarından olan TARİŞ arazisi için de yaşanabileceğinden dolayı kaygılıyız” ifadelerini kullandı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort