‘Tatile giderken bunu sakın yapmayın’

Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü ekipleri, bayram önü vatandaşlara broşür dağıtarak bazı uyarılarda bulundu. Dağıtılan broşürlerde hırsızlık olaylarının önüne geçmek için ‘Sosyal paylaşım sitelerinde evde olmadığınızı belirten fotoğraf paylaşımlarda bulunmayın’ denildi.

31 Ağustos 2017 - 14:01 0

Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü Türkiye’nin birçok ilinde broşürler dağıtarak bayramda hırsızlık olaylarının önüne geçmek için sosyal paylaşım sitelerinde ede olmadığınızı belli eden fotoğraf paylaşımında bulunma uyarısında bulundu. Emniyet güçleri “Bayram süresince hırsızlara ve dolandırıcılara karşı dikkatli olun” dedi.

Bayramlarda dolandırıcılık ve hırsızlık olaylarının bu tür paylaşımlar sebebiyle artabileceğini belirten polis özellikle de tatil süresince alışveriş merkezleri, pazar yerleri, çarşılar ve piknik alanları gibi kalabalık ortamlarda daha dikkatli olunmasına yönelik uyarıda bulundu.
Broşürde yer alan diğer uyarılar ise şöyle: “Evinizden ayrılırken kapınızı mutlaka kilitleyin. Anahtarınızı paspas altı, su saati yanı gibi yerlere koymayın. Posta kutularınızı devamlı olarak boş tutun. Sosyal paylaşım sitelerinde ile evinizde olmadığınızı belirten paylaşımlarda bulunmayın.”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-