Tehlikeli gerginlik!

Suriyeli gençlerle bir Türk genci arasında köpek tekmeleme meselesi yüzünden çıktığı iddia edilen bıçaklı kavgada 1’i Türk, 1’i Suriyeli 2 kişi öldü.

reklam
10 Temmuz 2016 0
reklam
reklam

Konya’nın Beyşehir ilçesi  Vuslat Parkı’nın önündeki Prof.Dr.Yılmaz Muslu Caddesi üzerinde yürüyen Suriyeli gençlerin yoldan geçen bir köpeği tekmeledi.

Buna tepki gösteren Mehmet Bayrakdar ile Suriye vatandaşı 4 genç arasında yaşanan tartışma kavgaya dönüştü. Bıçakla kalbinden yaralanan 18 yaşındaki Mehmet Bayrakdar kaldırıldığı Beyşehir Devlet Hastanesi’nde yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Bıçakla ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Suriye vatandaşı İbrahim ise ameliyata alınmasına rağmen kurtarılamadı. Suriye vatandaşı yaralı Abdullah Muhammed ile Kasım ve Ahmet Şadi ise acil serviste tedavi altına alındı.

Suriyeli yaralılardan 2’si ambulansla Konya’ya sevk edilirken, diğeri acil servis önünde yaşanan gerginlik nedeniyle uzun süre nakledilemedi.

Beyşehirli gencin yakınları ile polis arasında gerginlik yaşanırken, zaman içerisinde acil servis önünde toplanan kalabalığın sayısı da giderek arttı.

Konya’ya sevk edilmek istenilen Suriyeli yaralılara tepki göstererek linç etmek isteyen ve il merkezine gönderilmesine karşı çıkan gencin yakınları ve Suriyeliler’i ilçe merkezinde istemeyen kalabalıkla güvenlik güçleri arasında zaman zaman arbede yaşandı.

Kaonyal gençler şehir merkezinde Türk gençlerin Suriyeli aradığı ve Suriyeli ailelerin oturduğu ikametgahların camlarının kırıldığı haberleri üzerine mahalle aralarında da polis ekipleri uzun süre takip sürdürdü.

Hastane acil servis önünde polisin biber gazı ile müdahale ettiği kalabalığın polisin ikna çabalarına rağmen öfkesinin dinmemesi üzerine, Suriyeli yaralılar hastanenin arka kapısından bindirildiği bir minibüsle takip eden çevik kuvvet aracıyla ilçe dışına çıkarılabildi.

Yaralı Suriyeli’nin daha sonra yol üzerinde bekleyen ambulansa alınarak Konya’ya nakledildiği öğrenildi.

KÖPEĞE TEKME MESELESİ BIÇAKLI KAVGAYA DÖNÜŞTÜ: 2 ÖLÜ, 3 YARALI KONYA’NIN BEYŞEHİR İLÇESİNDE, SURİYELİ GENÇLERLE, BİR TÜRK GENCİ ARASINDA ÇIKAN BIÇAKLI KAVGADA 1'İ TÜRK, 1'İ SURİYELİ 2 KİŞİ ÖLDÜ, 3 SURİYELİ DE YARALANDI ÖLEN BEYŞEHİRLİ GENCİN YAKINLARI HASTANEYE AKIN EDERKEN, GERGİNLİĞİN GECENİN İLERLEYEN SAATLERİNDE BÜYÜMESİ ÜZERİNE SEYDİŞEHİR İLÇESİNDEN TAKVİYE POLİS EKİPLERİ, KONYA'DAN ÇEVİK KUVVET İLE BİR TOMA DA İLÇEYE GÖNDERİLDİ

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam