Tekirdağ Halkı Tedirgin

Tekirdağ’ın Kumbağ Mahallesi’nde yüzlerce ölü deniz yıldızının karaya vurması herkesi korkuttu. Sahilde deniz yıldızlarını gören tatilciler büyük şok yaşadı. Bazıları deniz yıldızlarını yeniden denize atarken, bir çoğu da sepetlere topladı. Halkı panikleten olayla ilgili inceleme başlatıldı.

reklam
27 Haziran 2016 0
reklam
reklam

Süleymanpaşa İlçesi’ne bağlı Kumbağ mahallesinde öğle saatlerinde denize girmek için sahile gelenler, kıyıda yüzlerce ölü deniz yıldız gördü. Şimdiye kadar böyle bir olayla karşılaşmayan halk büyük panik yaşarken, bir çoğu da deniz yıldızlarını hayata döndürmek için yeniden denize attı. Çocuklar ise yanlarındaki sepetlere topladı.

2_7494

Tatilcilerden Didem Deniz, yıllardır sahillerinde böyle bir manzara ile karşılaşmadıklarını belirterek şunları söyledi: “Yaz aylarında geliyoruz buraya. Daha önce hiç böyle bir şeye şahit olmadım. Çok sayıda deniz yıldızı sahile vurdu. Durumu görünce bizde merak ettik, internetten araştırdık. Toplu intihar edebildiklerini öğrendik. Hatta bazıları hareket ediyordu. Biz bazılarını yeniden suya attık belki yaşarlar diye ancak yeniden kıyıya çıktılar. İnsanlar daha sonra kıyıya vuran deniz yıldızlarını topladı.”

1998f9542ab19feef3485769067dfe1e

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İNCELEME BAŞLATTI

Tekirdağ Çevre ve Şehircilik Müdürü Ömer Albayrak da yaşanan olayla ilgili inceleme başlattıklarını dile getirdi. Albayrak,” Yüzme suyunun kalitesinin belirlenmesi için Halk Sağlığı Müdürlüğü ile birlikte 15 günde bir deniz suyundan numuneler alıyoruz. Bu numuneleri İstanbul Hıfzıssıhha’ya gönderiyoruz. Sonuçlar birkaç güne kadar elimize geçecek. Ama yine de bölgede bir inceleme yapacağız. Denizi kirleten bir neden var mı bakacağız” dedi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam