‘Telefonu değil, direksiyonu tut’

Aydın’da Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi, dikkat çeken bir çalışmaya imza attı. Bu kapsamda “Telefonu değil, direksiyonu tut” yazılı stickerler kooperatif bünyesinde bulunan araçlara yapıştırıldı.

25 Mart 2019 - 10:45 0
reklam

Araç kullanırken cep telefonu ile konuşmanın yarattığı tehlikelere dikkat çekmek isteyen Aydın’da Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi, bu anlamda önemli bir adım attı. Yaşanan tehlikelere farkındalık oluşturması için kooperatif bünyesinde çalışan şoförlerden slogan hazırlamaları istendi. Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Okan Yalçın ve yönetim kurulu üyeleri Psikiyatri Uzm. Dr. Gökhan Aksu’nun de desteği ile şoför Kadir Çalışkan’ın ‘Telefonu değil, direksiyonu tut’ sloganın da karar kılındı. Slogan sticker şeklinde kooperatif bünyesinde bulunan araçlara yapıştırıldı.

Araç kullanırken telefonla konuşmanın yarattığı tehlike ve çalışmaları hakkında konuşan Kooperatif Başkanı Okan Yalçın, kazaların bir çoğunun araç sürücülerinin cep telefonu ile konuşurken gerçekleştiğine dikkat çekti. Çalışmalarını farkındalık yaratma adına başlattıklarını ifade eden Yalçın, tüm sürücülere hazırladıkları stickerlerdan verebileceklerini söyledi. Araç sürücülerini seyir halinde telefonla konuşmamaya davet eden Yalçın, “Çünkü araç kullanırken telefonla konuşmak telafisi mümkün olmayan hatalara yol açabilir. Hem kendimiz hem de başka sürücü ve vatandaşlar için asla araçlarımızla seyir halindeyken telefonla konuşmayalım” diye konuştu. (İHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-