Teravih Namazında Yılan Dehşeti

Teravih namazı kılmak için camiye gelen vatandaşlar, içeride 1,5 metre uzunluğunda bir yılan görünce paniğe kapılarak dışarı kaçtı. Malatya’da yaşanan bu olay bir anda ülke gündemine oturdu.

reklam
01 Temmuz 2016 0
reklam
reklam

Olay, Yeşilyurt ilçesi Abdulgaffar Mahallesi’ndeki Abdulgaffar Camii’nde yaşandı. Teravih namazı için camiye giden cemaat, caminin içerisinde hareket eden yılanla karşılaştı. Paniğe kapılan vatandaşlar camiden çıkarken, durumu Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’ne bildirerek yardım istediler. Kısa süre içerisinde camiye gelen itfaiye görevlileri, ellerindeki özel aparat ile yılanı caminin içindeki dolabın arkasında canlı olarak yakaladılar. Bu esnada cemaat ise caminin dışında bekledi.

camiye_giren_yilan_korkuttu_1464869987_784

İtfaiye ekipleri cemaatin korkmaması için yılanı, beraberlerinde getirdikleri özel torbaya koyarak çıkarttılar. Yılanın yaklaşık 1.5 metre olduğu görüldü. İtfaiye ekiplerinin camiden yılanı koydukları torba ile ayrılmalarının ardından, cemaat yeniden camiye girerek yatsı ve teravih namazını kıldılar. İtfaiye ekipleri daha sonra yılanı doğaya yeniden bıraktı.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam