Terör saldırılarını protesto ettiler

Atatürkçü Düşünce Derneği İstanbul Atatürk Hava Limanında gerçekleştirilen terör saldırısını protesto etmek için basın açıklaması yaptı.

reklam
02 Temmuz 2016 0
reklam

123

Mustafa ÇELİK/Aydın Haber Ajansı- NAZİLLİ- Nazilli Belediye Meydanı’nda Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından basın açıklaması gerçekleştirildi. Son dönemde ülkemizde yaşanan terör olaylarının protesto edildiği basın açıklamasına Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği, Eğitim İş üyeleri ve CHP Nazilli Belediye Meclis Üyesi Atilla Talay katıldı.

1234

Basın açıklamasında “Ülkemiz ve ulusumuz Cumhuriyet tarihinin en zor günlerinden geçmektedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurduğumuz Cumhuriyetimiz ve halkımız etnik ve dinsel temelde birbirine düşürülmek istenmektedir. Suruç, Ankara, Sultanahmet, Taksim, Bursa, Gaziantep, Vezneciler ve Atatürk Hava Limanı’nda patlamalar yaşanmakta ve yüzlerce vatandaşımız hayatını kaybettiği ve bununla Türk milletinin sabrının sınandığı görülmektedir. 28 Haziran Salı gecesi Türkiye’mizin kalbi ve tüm dünyanın gözü önünde Atatürk Hava Limanı’nda yine büyük bir terör olayı ile sarsıldık. Atatürk Hava Limanı’nda dış hatlar terminali girişinde 3 canlı bombanın kendini patlatması ve çevreye kalaşnikof silahla taraması sonucunda 43 hayat son bulmuş ve 239 kişi yaralanmıştır. Hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Yakınlarına ve Türk milletine baş sağlığı diliyoruz.

Yapılan basın açıklamasına katılan yaklaşık 30 vatandaş olaysız bir şekilde dağıldı.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam