Terörist İhbar Et Ödülü Kap

Başına ödül konulan teröristleri ihbar edenler 1 Milyon liranın sahibi olacak. Muş’un Varto ilçesinde, teröristlere ilişkin hazırlanan afişler birçok yere asıldı.

reklam
27 Mayıs 2016 0
reklam
reklam

Muş’un Varto İlçesi’nde Terörle Mücadele Kanunu kapsamında  kamu kurum ve kuruluşlara ait binaların girişlerine ve pencerelerine “Teröre hep birlikte dur diyelim”, “Teröristi ihbar et, huzur ve güvenliğe destek ol” yazılı afişler asıldı. Polis tarafından asılan afişlerde aranan kişilere ilişkin bilgi ve ödül miktarları da yer alıyor. Vatandaşların bu kişileri “Alo 140” hattını arayarak ihbar etmeleri istendi. İhbarda bulunacak kişilerin bilgilerinin kesinlikle gizli tutulacağı vurgulanan afişlerde, “Terörle Mücadele Kanununa giren suçların aydınlatılmasını ve suç faillerinin yakalanmasını sağlayan ihbarcı, yardımcı, ihbar eden kişilere müracaatı halinde ödüllendirme yapılacaktır” bilgisi yer aldı.

basina-odul-konulan-teroristler-afisle-duyuru-8459071_x_o

Afişlerde, “Terör örgütleri içerisinde faaliyet yürüten ve kimlik bilgileri tespit edilmeyen, sonuçları itibarıyla toplumda infial etki yapabilecek 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamındaki suç ve suçlulara ilişkin ihbarların komisyonca değerlendirilerek ödül verileceği belirtilerek “Ödül verilecek kişilere ait bilgi kesinlikle gizli tutulacaktır. Bu kişilerin kimliklerini ifşa edenler hakkında Türk Ceza Kanunu ilgili maddelerince işlem yapılacaktır” denildi.

Listede yer alan teröristlerin yakalanmasına yardımcı olanlara 200 bin ile 1 milyon lira arasında değişen tutarlarda ödül verileceği belirtildi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam