TFF’de toplu istifa!

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) kapsamındaki güvenlik incelemeleri sebebiyle Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) tüm kurulları, istifa etti.

reklam
31 Temmuz 2016 0
reklam

123
Türkiye Futbol Fedrasyonu (TFF),resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada yürütülmekte olan güvenlik incelemelerinin daha sağlıklı yapılması için federasyon bünyesindeki tüm kurulların istifa ettiğini duyurdu.
Federasyondan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bilindiği üzere 15 Temmuz’da milletimize ve demokrasimize yönelik darbe girişiminin ardından ülkemizde kamu sektörü ve özel sektörde yer alan tüm kurum ve kuruluşlarda çalışan personele Fettullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve Paralel Devlet Yapılanması (PDY) kapsamında güvenlik incelemeleri yapılmaktadır. Federasyonumuzun tüm çalışanları, Federasyonumuz bünyesinde görev alan tüm müsabaka görevlileri ve atanan kurulların başkan ve üyeleriyle ilgili bilgiler ilk iş olarak devletimizin ilgili kurumlarıyla tekrar paylaşılmıştır.

Bu olağanüstü dönemde, yürütülmekte olan güvenlik incelemesinin selameti için Federasyonumuz tarafından atanan tüm kurulların (Tahkim Kurulu, PFDK, UÇK, Etik, Kulüp Lisans, MHK, Temsilciler Kurulu, Sağlık Kurulu, Dopingle Mücadele Kurulu, Engelliler Koordinasyon Kurulu ve Dış İlişkiler İcra Kurulu) başkan ve üyeleri istifalarını Federasyonumuza sunmuştur. Kamuoyunun bilgilerine saygıyla arz ederiz.”

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam