Tığlı istifa etti!

Kent Meydanı,’nda yapılan havuz protestosu esnasında Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na yönelik hoş olmayan kelimeler kullanan Aydınspor 1923 yöneticisi Nihat Tığlı görevinden istifa etti. Tığlı, olayların siyasi malzeme yapanlara tepki gösterdi.

23 Ağustos 2018 - 14:49 0
reklam

Mustafa ÇELİK/Manşet Aydın-NAZİLLİ- Suları kesildiği için Kent Meydanı’nda bulunan su havuzuna girerek Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu protesto eden Aydınspor 1923 yöneticisi Nihat Tığlı, basın açıklaması bulundu. Sosyal medyada şahsına yönelik yapılan linç girişimlerine tepki gösteren Tığlı, siyah beyazlı kulübe zarar vermemek için görevinden istifa ettiğini kamuoyuna duyurdu.

Göreve geldiği günden bu yana her şeyin yasal olması için Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin kapısını aşındırdığını ifadeden Tığlı, “Bir türlü su aboneliğini yaptıramadım Bende yıllarca bu Kulüp çatısı altında futbol oynadım. 10 yıldır kaçak su kullanımına İzin verenler bizim yasal başvurumuzu kabul etmeyerek bu suça ortak olurken 45 derece sıcakta idman yapan futbolcularımız sahada iken üstüne gelip suyu kestiler. Futbolcuların o an yaşadığı tablo beni çileden çıkardı.  Oysa bu takım,  bu şehrin namusu bu şehrin lobisi bu şehrin reklamıydı. Buraya ekmek parası kazanmak bu şehrin takımını şampiyon yapabilmek için gelen futbolcuların hiçbir günahı yokken suyunu kesmek onların da gücüne gitti. Şimdi bana linç girişiminde bulunanlara 2 sorum var;  birincisi sizin evladınız bir yurtta kalsa sabah sınava gireceği gün öncesi ,yurdun bütün sularını kesseler suyu vermeseler o evladınız sizi arasa ilk tepkiniz ne olur ? İkincisi bazen 50 lira su parasını ödeyemediği için o kişinin suyunu kesenler, 10 yıldır belediye olarak Aydınspor 1923 tesislerinde su saati takmayarak fatura kesmeyerek su kullanımına izin vermeleri  yasal bir işlem midir. Bu kaçak su kullanmak değil midir. Bu suç değil midir ? Neden bu olayda beni ve kulübüme linç girişiminde bulunanlar olayı bu gözlükle bakmıyorlar?” ifadelerini kullandı.

“EŞKİYA MUAMELESİ YAPTILAR”

Kent Meydanı’nda Zabıta Daire Başkanı Hakan Genç’in sakinleştirici olacağı yerde “Eşkiyalar” kelimesini kullanmasının olayların fitilini ateşlediğini belirten Nihat Tığlı, “Şahsıma yönelik aşağılayıcı sözleri hatta şerefime dil uzatması sayın millet vekilimizi küçümseyen sözleri sonrası sabır taşımız çatladı. O an için tüm bu söylenen kışkırtıcı hakaret içeren sözlere karşılık ağzımdan bir anlık sinirle çıkan ancak yandaş medyanın profesyonelce montajlayarak servis ettiği görüntüler de şahsım tek taraflı suçlamaya maruz kaldım” diye konuştu.

KAMUOYUNDAN ÖZÜR DİLEDİ

Bir anlık sinirle istemeden söylenen kelime nedeniyle Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’ndan, özür dileyen Tığlı, “Bu yaşanan üzücü durum sonrası Öncelikle Sayın Özlem Çercioğluna bile isteyerek sarf etmek istemediğim sözüm yüzünden, sonra Kulüp Başkanım Hüsamettin Artan’dan ve benim çocukluğumu bilen Büyük Aydınspor taraftarından ve beni yanlış anlayan kamuoyundan özür diliyorum” dedi.

“ALGI OPERASYONU YAPIYORLAR”

Yaklaşan seçim öncesi olayların siyaset malzemesi olarak kullanılmaya çalıştığını ifade eden Nihat Tığlı, “Ayrıca şunu belirtmek isterim ki yaşanan olayın siyasi bir maceraya taşınmak istemesi kabul edilemez. Yaşanan bu olayın Ak Parti ile ilişkilendirilmesi olaya siyasi yönden bakanların çirkin bir algı operasyonudur. Buradan şahsımdan ve Aydınspor1923 üzerinden siyasi pirim yapmak isteyenler amaçlarına ulaşamayacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımıza Sayın Milletvekilimize Ve de şahsıma edilen hakaretler ve küçük düşürücü sözler söyleyenin de kamuoyuna borcu vardır” diyerek sözlerini noktaladı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-