Tıp Topluluğu diyabeti anlattı

ADÜ Tıp Fakültesi öğrencilerinin oluşturduğu Tıp Topluluğu, Dünya Diyabet gününe dikkat çekmek için Karacasu’da ilkokul öğrencilerine eğitim verdi.

12 Kasım 2018 - 11:36 0
reklam

İnan Gül / Manşet Aydın- EFELER- Adnan Menderes Üniversitesi Tıp fakültesi öğrencileri tarafından oluşturulan ‘Tıp Topluluğu’ Karacasu ilçesinde ilkokul öğrencilerine diyabet hastalığı hakkında bilgi verdi. 14 Kasım Dünya Diyabet günü kapsamında, Karacasu’yu sevenler ve Atatürk ilkokullarında Halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen Diyabet hastalığı hakkında verilen eğitimleri minik öğrenciler dikkatlice takip etti. Şeker hastalığının çocuk yaşta çok sık ortaya çıktığını belirten topluluk başkanı Bahadır Haytabey, Tıp Topluluğu olarak farkındalık yaratmayı amaçladıklarını ifade etti.

AFRODİSİAS’TA ÇALIŞTAY
Haytabey, “Minik kardeşlerimiz ile oyunlar oynayarak onların doktor korkularını yenmeye ve hayallerine ışık tutmaya gayret ettik. Bu tür etkinlikler için bizden desteğini esirgemeyen ADÜ topluluklar sekreteri Ali Aktaş’a ve yoğun katılım gösteren topluluk üyelerimize teşekkür ederim” dedi. ADÜ’lü öğrenciler daha sonra Afrodisias Antik Kenti’ni ziyaret ederek Odeon Amfi Tiyatrosu’nda 12 -18 Kasım Dünya Antibiyotik farkındalık haftasının yaklaşması nedeniyle Aktivite Planlama ve Antimikrobiyal Direnç Çalıştayı’nı düzenledi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-