Topuklu Efe restini çekti!

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun, “Hiçbir ilçede hiçbir vatandaşımızın arazisini arsasını yok ettirmem arkadaşlar” şeklindeki çıkışı, germencik belediye başkanı ümmet akını çıldırttı. İlçede keyfi imar uygulaması yaptığı ileri sürülen Akın, meclisten beklediği sonucun çıkmayacağını anlayınca salonu terk etti.

reklam
11 Ağustos 2016 0
reklam

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ’NDE İMAR PLANI GERİLİMİ

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos ayı olağan toplantılarının ikinci birleşimine imar planı uygulama yetkisi tartışmaları damga vurdu.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun Büyükşehir Yasası uyarınca 1/5.000 ölçekli imar planı uygulamalarının ilçe belediyelerinin değil, Büyükşehir Belediyesinin yetkisinde olduğunu ama ilçe belediye başkanlarının İmar Daire Başkanlığı ile görüşerek istek taleplerinin çalışmalara yansıtılabileceğini belirtmesinin ardından MHP’li Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, Çerçioğlu’nun açıklamalarına tepki göstererek, “Bunu siz yapamazsınız, yapamazsınız” dedi.

“VATANDAŞIN ARAZİSİNİ YOK ETTİRMEM”
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, bunun üzerine “Hiç bir ilçede hiçbir vatandaşımızın arazisini arsasını yok ettirmem arkadaşlar. O vatandaş tırnaklarıyla kazarak veya anasından babasından atasından kalmış gayrimenkulleri yok olmasına izin vermem asla müsaade etmem. Elbette caddeleri sokakları genişleteceğiz, sıfırdan siz bir yer açarsınız, elli metrede yaparız ama mevcut oluşmuş bir alanda insanların apartmanlarını yok ederek bir facia oluşturamazsınız. Bu kentte, bunu herkes böyle bilsin” şeklinde konuştu.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ’NDE İMAR PLANI GERİLİMİ

Bu sözler üzerine, Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın ve MHP’li meclis üyeleri salonu terk etti. MHP’lileri AK Partili meclis üyeleri de takip etti.

ÖNCE ‘EVET’ SONRA ‘HAYIR’ DEDİLER

Öte yandan, AK Parti ve MHP’li meclis üyelerinin İmar Komisyonu’nda yer alan 1/5.000 ölçekli imar planı uygulamaları raporuna meclis görüşmeleri öncesinde evet deyip daha sonra karar değiştirmeleri şaşkınlıkla karşılandı.

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam