Topuklu törene katılmadı

Aydın’da 19 Mayıs kutlandı…

19 Mayıs 2018 - 12:54 0
reklam

Haber Merkezi / Manşet Aydın- EFELER- 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 99. yılı Aydın’da törenlerle kutlandı. Vilayet önüne çelenk bırakılması ile başlayan tören, Adnan Menderes Stadyumu’nda devam etti. Törene Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun katılmaması dikkati çekti.

Aydın’daki 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Aydın Valiliği önündeki Atatürk Anıtına, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından çelenk konuldu. Tören, Adnan Menderes Stadı’nda yapılan kutlamalarla devam etti. Stadyumdaki törende saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir yaptı. Demir, “19 Mayıs, tarih sahnesinde milletimizin bir defa daha şaha kalkışının başlangıç günüdür. 19 Mayıs, milli egemenlik ve milli iradenin hakimiyet günüdür. 19 Mayıs, verdiği ilham ve güç ile 15 Temmuza, 2023, 2071 ve daha nice kutlu hedeflere ışık tutan kahramanlık günüdür. 19 Mayıs, geleceğimizin teminatı olan gençliğe güven günüdür” dedi.
Aydın Gençlik Spor İl Müdürlüğü halk oyunları ve karate takımlarının gösterileri izleyicilerden büyük alkış aldı. Spor müsabakalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerin verildiği tören, Gençlik Merkezi kursiyerlerinin hazırladığı stantların gezilmesiyle son buldu. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 98. yılı törenlerine Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun katılmaması dikkati çekti.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort