TRSM danışanlarından ilgi çeken sergi

Aydın Devlet Hastanesi’nin Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde tedavi gören danışanların yaptığı eserler Kültür Sanat Sokağı’nda açılan sergi ile satışa sunuldu.

09 Mayıs 2018 - 17:16 0
reklam
reklam

Kıymet Sarıyıldız/Manşet Aydın-Efeler Aydın Toplum Ruh Sağlığı Merkezi(TRSM)’den tedavi ve destek gören danışanlarının yapmış oldukları ahşap boyama ve süsleme, seramik, karakalem resim, yağlı boya tablo gibi eserler Efeler Kültür Sanat Sokağı’ndaki sergide vatandaşların beğenisine sunuldu.
Sergiye, İl sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, Aydın Devlet Hastanesi Başhekimi Refik Kunt, Başhekim Yardımcıları Uzm Dr. Erhan Eken, Uzm. Dr. Çağlar Açıkgöz, Dr. Metin Öztürk, TRSM Sorumlu Hekimi Rabia Çetin Güçlüer, Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürü Oğuz Sarıoğlu, TRSM danışanları, hastane personeli ve vatandaşlar katıldı
Danışanların Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde psikiyatrik tedavisinin yanında topluma katılmasına da çalıştıklarını söyleyen İl Sağlık Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz, “Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezlerimiz 4 şube şeklinde. Psikiyatrik sorunları olan arkadaşlarımızın burada yaptığı çalışmalar ve uğraşlar edinmesini sağlayarak onları topluma kazandırıp iş sahibi olabilecek duruma getirmeye çalışıyoruz. 260 danışanın emekleri burada sergileniyor. Öyle bireylerimiz vardı ki önceden ailesiyle bile iletişim kurmuyordu ama şimdi çıkıp koca salonda türkü söyleyebiliyor. Hastalarımızın bu hale gelmeleri de bizi çok mutlu ediyor.” dedi.

“DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK”
Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’ne her zaman destek vereceklerini söyleyen Efeler Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Pinarcı, “Toplum Ruh sağlığı merkezine hiçbir zaman desteklerimizi esirgemiyoruz. Yaklaşık 4-5 kursa katkı sağlıyoruz. Öğrenme şenlikleri kapsamında Türk Halk Oyunları gösterisi de sunduk. Vatandaşların ilgisi güzeldi. Aydın halkına bu tür gösterilerimiz devam edecek” ifadelerini kullandı.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam