Tuğba Kuruyemiş’ten flaş açıklama

Kayyum kararının kaldırılmasının ardından Tuğba Kuruyemiş şirketinden bir açıklama yapıldı.

18 Mayıs 2018 - 18:05 0
reklam

Şirket faaliyetlerinin yasal olduğuna kanaat getirilerek kayyumun kaldırıldığı ifade edilen açıklamada “ile Tuğba Kuruyemiş şirketi ve çalışanları olarak her zaman devletimizin ve milletimizin yanında olduğumuzu paylaşmaktan onur duyarız. Kararın şirketimize olduğu kadar vatanımıza ve milletimize de hayırlı olmasını diliyoruz” denildi.

Aydın 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nin kayyumu kaldırdığı Tuğba Kuruyemiş şirketinden kararla ilgili ilk açıklama geldi. Açıklamada, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından devletin bazı tedbirler aldığı hatırlatılarak, bu kapsamda Tuğba Kuruyemiş’e de kayyum atandığı ifade edildi.
Tuğba Kuruyemiş’in açıklamasında, “Kayyım atama kararı üzerine şirketimizce aynı gün yaptığımız basın açıklamalarında ‘firma olarak şer odaklarının bertarafı için her türlü yardıma hazırız’ başlığı ile açıklamalarda bulunmuştuk. Şimdi ise mahkeme kararıyla verilen kayyum atama kararı yine mahkeme kararı ile kaldırılmıştır” denildi.
“DEVLETİİN ALDIĞI TEDBİRLERE YARDIMCI OLDUK”
Tuğba Kuruyemiş firmasından yapılan açıklama şöyle:
15 Temmuz 2016 tarihinde hain darbe girişiminde bulunan FETÖ/PDY terör örgütünün vatanımıza, milletimize ve devletimize yönelik bu haince girişimleri sebebiyle devletimiz birçok tedbirler almıştır. Bu tedbirler çerçevesinde bir çok firma gibi şirketimize de yaklaşık 7 ay önce mahkeme kararıyla kayyım atamasına karar verilmişti. Kayyım atama kararı üzerine şirketimizce aynı gün yaptığımız basın açıklamalarında “FİRMA OLARAK ŞER ODAKLARININ BERTARAFI İÇİN HER TÜRLÜ YARDIMA HAZIRIZ” başlığı ile açıklamalarda bulunmuştuk.
Bu açıklamalarımızda;
“Ülkemizin içerisinde bulunduğu bu süreçte devletimizin de haklı olarak tedbir amaçlı gerçekleştirdiği bazı uygulamalara biz de firmamız olarak destek oluyor ve tüm çalışanlarımızla birlikte devletimizin yanında yer alıyoruz.” demiştik.
FAALİYETLERİMİZİN YASAYA UYGUN OLDUĞU ANLAŞILDI
Şimdi ise mahkeme kararıyla verilen kayyum atama kararı yine mahkeme kararı ile kaldırılmıştır. Kayyum atama kararının kaldırılmasında devletimizin ve mahkemenin yapmış olduğu çok detaylı araştırmalar, MASAK raporu, bilir kişi raporları ve vergi müfettişlerine mahkemece hazırlatılan bilirkişi raporlarının değerlendirilmesi sonucunda, şirket faaliyetlerimizin yasalara uygun olduğu mahkemece değerlendirilerek kayyumun kaldırılmasına karar verilmiştir.
Kayyumun atandığı andan itibaren kayyumun kaldırılmasına karar verildiği ana kadar, firmamızın iş ve işlemlerinin tamamının yasalara uygun olduğunu bilmenin güveni ile bu süreci tamamladık.
Bu vesile ile Tuğba Kuruyemiş şirketi ve çalışanları olarak her zaman devletimizin ve milletimizin yanında olduğumuzu paylaşmaktan onur duyarız. Kararın şirketimize olduğu kadar vatanımıza ve milletimize de hayırlı olmasını diliyoruz.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort