Turizmde bayram bereketi

Türkiye’de olduğu gibi Aydın’da da turizm patlamasına neden olan 9 günlük bayram tatilindeki dolulukların ekim ayına kadar sürmesi bekleniyor.

27 Ağustos 2018 - 11:40 0
reklam

Aydın, 9 günlük bayram tatili boyunca yerli turist akınına uğradı. Nüfusun bayram boyunca 1,5 milyona çıktığı ilçede ekim ayına kadar talebin sürmesini bekliyor.

Aydın’a 9 gün içinde 1 milyon araç girişi olduğunu söyleyen Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, hava sıcaklıklarının yüksek gittiği sürece yoğunluğun süreceğini kaydetti.
Bayram tatili sürecinde Aydın turizmini değerlendiren Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, otellerde yer kalmadığı ve pek çok kişinin evlerde misafir edildiğini anlatarak bu canlılığın ekim ayına kadar sürmesini beklediklerini belirtti.

“HERKES BAYRAM YAPTI”

Türkiye’de yaklaşık 3 yıldır yerli turizmin sektörü ayakta tuttuğunu ve 9 günde ilçeye 1,5 milyon turistin aktığını ifade eden Kuşadası Otelciler Derneği (KODER) Başkanı Tacettin Özden, “Yüzde 100 doluluk oranlarının olduğu sektörde herkes bayram yaptı. Gerek turizm gerekse esnaf için sezon iyi gidiyor. Haziran’dan itibaren turizm toparlandı. Eylül’den de beklentimiz iyi, ekim de aynı tempo sürerse en başarılı bir şekilde sezonu kapatacağız. Didim için de bunlar geçerli” dedi.
Türk insanının tatilini en iyi şekilde değerlendirdiğini sözlerine ekleyen Özden, bayramda yoğunluğu yerli turistin oluşturduğunu ifade etti.

Turizm sektörünün yüzü 9 günlük bayram tatilinde yerli turistin ilgisiyle güldü. Talebin ekim ayına kadar sürmesi bekleniyor. (İHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-