Türk Carlos Nazilli’de yakalandı!

Ege Bölgesi’nin “Binbir Surat”ı Türk Carlos bu kez yakayı ele verdi. Harput Müzesi soygunu ile birlikte 21 ayrı suçtan aranan ve her defasında çekirge gibi kaçan Hasan Y., Nazilli Polisinin başarılı takip ve operasyonu ile saklandığı evde kıskıvrak yakalandı. Hasan Y.’nin üzerinde Coşkun Deniz adıyla sahte kimlik çıktı.

reklam
02 Haziran 2016 0
reklam

123

Her defasında güvenlik güçlerini atlatmayı başaran Hasan Y.,iddiaya göre, sahte çek, uyuşturucu ticareti, tarihi eser kaçakçılığı, bonoda tahrifat, sahte kimlik gibi 21 ayrı suçtan uzun zamandır aranıyordu. Hasan Y., Nazilli’de Yıldıztepe Mahallesi’nde Coşkun Deniz sahte kimliği ile ev kiraladı.

SAHTE KİMLİK YAKALATTI

Bu evde yaşamaya başlayan Hasan Y. , sahte kimliğiyle bir oto kiralama şirketinden  bir otomobil kiraladı. Bölgede yoğun bir takip içine giren Nazilli polisi, oto kiralama şirketindeki Coşkun Deniz kimliğinin, T.C.’sinin ismiyle uyuşmadığını tespit etti. Nazilli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği’nin bu iş için kurduğu özel ekip, otomobili yakın takibe aldı. Kiraladığı araçla saklandığı evin önüne gelen Hasan Y., evine çıktığı sırada polis ekipleri mahalle ve evin çevresini abluka altına alarak, eve baskın düzenledi.

1234

İKİ BİNA ARASINA SIKIŞTI

“Binbir surat”’in kapısını çalan polisin “Aç kapıyı” sözleri ile ne yapacağını şaşıran, Hasan Y. kaçmak için balkona çıkarak kendisini apartmanın boşluğuna attı. İki bina arasında sıkışan Hasan Y. olay yerine gelen itfaiye ekibinin çalışması ile apartmanın bodrumundaki havalandırma girişinde yakalandı. Alkollü olduğu tespit edilen şahıs, kontrol amacıyla Nazilli Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Nazilli’de yakalanan şahıs ifadesinin ardından adliyeye sevkedilerek, hakim karşısına çıkartılacak.

HARPUT MÜZESİ SOYGUNU

Elazığ Harput Müzesi’nde 7 Mayıs 2003 tarihinde meydana gelen olayda,  bekçi Derviş Karataş, ağzı ve burnu koli bandı ile kapatıldıktan sonra boğularak öldürülmüş, müzeden çalınan el yazması 5 Kur’ân–ı Kerîm’in üçü ve çini duvar saati Aydın’da ele geçirilmiş, incelemelerin ardından aralarında Hasan Y.’nin de bulunduğu 7 kişi gözaltına alınmıştı. Bir süre cezaevinde kalan Hasan Y. tahliye edildikten sonra başka suçlara karışınca hakkında yeniden arama kararı çıkarılmıştı.

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam