Türk futbolunun efsaneleri Nazilli’de

03 Mayıs 2018 - 21:56 0
reklam
reklam

Mustafa Çelik/Manşet Aydın-Nazilli Türk futbolunun efsane isimlerinden Tugay Kerimoğlu ve Nihat Kahveci, Doğa Kolejinde söyleşi gerçekleştirdi.

Türk futbolunun efsane isimlerinden Tugay Kerimoğlu, Nihat Kahveci ve TRT Spor sunucusu Erdoğan Arıkan, Doğa Kolejinde Kredi Yurtlar Kurumu Aydın İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “İşte o an” konferansında Nazillililerle bir araya geldi. Kaymakam İbrahim Küçük,Konferansa KYK İl Müdürü Feti Karsak, AK Parti İlçe Başkanı Bülent Sayar, daire müdürleri, Nazilli Belediyespor teknik heyeti ve futbolcular, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Erdoğan Arıkan, Tugay Kerimoğlu ve Nihat Kahveci’nin Türk sporunun önde gelen isimleri olduğuna dikkat çeken Küçük, “Hepimiz taraftar olabiliriz ancak bunlar bizi ayırıcı unsurlar olmamalı. Futbolu rekabet ederek bizi birleştirici bir olgu olarak görmeliyiz” dedi.

“SPOR BİRLEŞTİRİCİ GÜÇTÜR”

Sporun birleştirici güç olduğunu ifade eden Tugay Kerimoğlu, “Kendi işime her zamana sahip çıktım. Futbol bitti hayat farklı bir yerde devam ediyor. Bu ülkede doğduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Bu ülkeyi yurt dışında güzel temsil etmek çok zordur. Önemli olan geride güzel şeyler bırakabilmek” ifadelerini kullandı.

“DERBİ OYNANMALIYDI”

Beşiktaş’ın derbiye çıkmama kararını yanlış bulduklarını ifade eden ikili, Türk futbolunda bu tür olayların olmasının can sıkıcı olduğunu ifade etti. Kerimoğlu, ülkede Türk futbolunda bazı olmusuzluklar düzelene kadar teknik direktörlük yapmayacağını söyledi.

“YENİ YAPILANMAYLA YENİDEN ÇIKARLAR”

Aydınspor 1923 ve Nazilli Belediyespor’un
küme düşmesini değerlendiren iki efsane isim, futbolda zaman zaman sevinçlerin ve üzüntülerin olabileceğini ve iki takımında seneye iyi bir yapılanmayla yeniden bir üst lige çıkabileceğini belirtti.

Konferansın sonunda Tugay Kerimoğlu, Nihat Kahveci ve Erdoğan Arıkan’a plaket takdim edildi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam