Türk lirasıyla ticarete Ülken’den destek

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, alışveriş merkezlerinde, evlerde, dükkanlarda artık dövizle kiralama ve satış dönemine son vermek amacıyla yaptıkları çalışmayı meclise sunacak. Çalışmayı değerlendiren AYTO Başkanı Hakan Ülken, Türk lirasıyla ticareti desteklediklerini ifade etti.

29 Ağustos 2018 - 14:03 0
reklam
reklam

Kıymet SARIYILDIZ/Manşet Aydın-EFELER- Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, alışveriş merkezlerinde, evlerde, dükkanlarda artık dövizle kiralama ve satış dönemine son vermek için meclise kısa süre içinde çalışmalarını vereceklerini açıkladı.
Çalışmayla ilgili değerlendirme yapan Aydın Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken, tasarının Türkiye ekonomisi açısından faydalı olacağını söyledi.
Başkan Ülken, “Alışveriş merkezlerinde dövizle kira ödeyerek iş yapan önemli bir kitle var. Döviz hareketlerinden daha az zarar görmeleri ve istikrarlı bir yapıda ekonomik hayatlarını ve iş hayatlarını sürdürebilmeleri adına bir çalışma.
Türk lirasıyla iç ticaret yapmak bizim de desteklediğimiz konu. Türkiye ekonomisi açısından faydalı olacak. Dış ticaret yapmayan bir işletmenin Türk lirasıyla işlemlerini sürdürmesi daha doğru bir tercih. Biz projeyi destekliyoruz.”

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam