Türker’in hayalleri suya düştü

Sezon sonundan bu yana yakın çevresine takımın küme düşmediğini iddia eden Özgen Türker’in hayalleri TFF Tahkim Kurulu’nun kararıyla suya düştü.

03 Temmuz 2018 - 21:39 0
reklam

Mustafa Çelik/Manşet Aydın-Nazilli Geçtiğimiz sezon 29 puan toplayabilen ve ligi 16. sırada tamamlayarak 3. Lig’e düşen Nazilli Belediyespor’a federasyondan beklediği haber gelmedi. Müsabaka sonuçlarına göre düzenlenen puan cetveline itiraz eden siyah beyazlıların itirazı kabul edilmedi. TFF Tahkim Kurulu’nun siyah beyazlı kulübe ilettiği karar, sezon sonundan bu yana yakın çevresine takımın küme düşmeyeceğini iddia eden Başkan Özgen Türker’in hayalleri suya düştü. Alınan karar doğrultusunda federasyon Süper Lig, TFF 1.Lig, 2.Lig ve 3.Lig’i tescilleyerek 2017-2018 sezonunu geride bıraktı.
Tahkim Kurulu’nun siyah beyazlı kulübe gönderdiği kararda şu ifadelere yer verildi;
“Nazilli Belediye Spor Kulübü’nün TFF Yönetim Kurulu’nun 31.05.2018 tarihli 88 sayılı toplantısında alınan; Spor Toto Süper Lig, Spor Toto 1.Lig, TFF 2. Lig, TFF 3.Lig ve Ziraat Türkiye Kupası müsabaka sonuçlarının hakem raporlarındaki sonuçlara ve bu sonuçlar esas alınarak düzenlenen puan cetvellerine göre; Futbol Müsabaka Talimatı’nın 26.maddesi hükmü gereğince tescili ile ilgili itirazı incelendi. Yapılan müzakere neticesinde;
– Duruşma talebinin reddine,
– Esas hakkında karar verildiğinden; yürütmenin durdurulması talebi hakkında karar verilmesine yer olmadığına,
– TFF Yönetim Kurulu kararında usule, esasa ve talimatlara aykırı bir yön bulunmadığı anlaşıldığından, Nazilli Belediye Spor Kulübü’nün başvurunun usul ve esas yönünden reddi ile kararın onanmasına oy birliği ile, karar verilmiştir”

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort