Türkiye Nazilli Polisine Duacı!

Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğünün düzenlediği ‘şafak operasyonu’ ile yataklarında kıskıvrak ele geçirilen 5 kişilik hırsızlık şebekesinin Türkiye’nin birçok ilinde karıştığı suç nedeniyle arandığı ortaya çıktı. Değişik şehirlerde hırsızlık yaptıktan sonra kaçan şebeke üyelerinin yakalanması duyanlara rahat nefes aldırdı.

02 Şubat 2017 - 12:40 0
reklam

Erdal SAVAŞ/Aydın Haber Ajansı/NAZİLLİ-Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Büro Amirliği, Terörle Mücadele, (TEM) ve Kaçakçılık Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekiplerinin 100 polisle katıldığı ‘şafak operasyonu’nda yakalanan 5 kişinin, Türkiye çapında çalışan hırsızlık yaparak vatandaşı canından bezirden bir şebekenin üyesi olduğu öğrenildi.

Haklarında hırsızlık başta olmak üzere birçok suçtan kesinleşmiş hapis cezası olduğu öğrenilen şebeke üyelerinin suç dosyası da kabarık.

Sabaha karşı gerçekleşen operasyonda yataklarında uyurken yakalanan zanlılardan 24 yıl kesinleşmiş hapis cezası olan Dilek G.’nin 24 dosyadan arandığı, 27 yıl cezası olan Erdal G.’nin ise 18 ayrı suçtan yargılandığı bildirildi.

Toplam 74 ayrı suçtan aranan hırsızlık şebekesi üyelerinden 11 yıl hapis cezası olan Rukiye B. 16 dosya, yine 6 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan Süleyman B.’nin ise 4 ayrı suçtan, son olarak 10 yıl cezası olduğu öğrenilen Kiraz G.’nin de 12 ayrı suç dosyasından arandığı kaydedildi.

Emniyetteki ifadelerinin ardından sevk edildikleri adliyede mahkemece tutuklanıp cezaevine konulan şahısların, Ege Bölgesi başta olmak üzere, Türkiye’nin birçok yerinde hırsızlık olayına karıştığı ve yakalanmamak için kendi aralarında değişimli olarak iller arasında seyahat edip suç işledikleri öğrenildi.

 

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam