Türkiye turuna çıktı, Aydın’da şok yaşadı!

Çanakale’den bisikleti ile Türkiye turuna çıkan Ali Çakan Aydın’a geldiğinde şokla karşılaştı. Yaklaşık 3 haftadır bisikletiyle yollarda olduğunu söyleyen Ali Çakan Aydın Otobüs Terminali’nde güvenlik görevlilerinin bisikletini terminale almadıklarını iddia etti.

13 Ağustos 2018 - 14:59 0
reklam

Kudret CAN/Manşet Aydın-EFELER- Çanakale’den bisikleti ile Türkiye turuna çıkan Ali Çakan, son durağı Aydın’da bisikletiyle Aydın Otobüs Terminali’ne alınmadığını iddia etti.
Çanakkale’den başlamak üzere bir çok vilayet dolaştığını daha önce hiç böyle bir durumla karşılaşmadığını ifade eden 67 yaşındaki Ali Çakan, Aydın Otobüs Terminali görevlilerine tepki gösterdi.
30 bin lira değerindeki bisikleti dışarıda bırakmak istemediğini ifade eden Çakan, “Bugüne kadar yaklaşık 700 kilometre yol yaptım. Hobi olarak da tek başıma bisiklet turu gerçekleştirmeye devam ediyorum. Çanakkale’den başlayarak gittiğim illerde kamp kurup molalar verdim. Son durağım Aydın’dı. Buradan otobüsle Adana’ya evime dönecektim. Gece 02.00 sularında terminale vardığımda burada yaşadığım olumsuzluklar beni kötü etkiledi.” dedi.
Aydın Otobüs Terminali’ne bisikletle alınmadığını ifade eden Çakan, “Güvenlik görevlileri içinde fotoğraf makinası dahil olmak üzere bir çok araç gerecimin bulunduğu değeri 30 bin liralık bisikletimi terminale almak istemediler. Gerekçe olarak da bisikletle terminale girmenin yasak olduğunu ifade ettiler. 67 yaşımdayım bir çok vilayet dolaştım ve hiçbir yerde bu tür bir uygulamayla karşılaşmadım. Bu durum beni çok üzdü. Başka vatandaşlarımızın da aynı olumsuz durumla karşılaşmamaları için yetkililerin konuya çözüm getirmelerini istiyorum.” şeklinde konuştu.

 

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-