Türkiye’de ilk kez Nazilli’de!

Nazilli’nin ikinci “Cemevi” düzenlenen törenle açıldı.

reklam
13 Haziran 2016 0
reklam

123

Aydın’ın Nazilli ilçesinde Alevi Kültür Dernekleri Eğrek Şubesi, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Eğrek Mahallesi 1028 Sokak’ta faaliyetlerine başlayan derneğin açılışına çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta açıklama yapan Alevi Kültür Dernekleri Eğrek  Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Memet Akyüz, “”Bizler 72 milletle barışık, incinsen de incitme felsefesini kendine rehber edinen bir toplumuz. Ülkemizde ve dünyada tüm insanlığın barış, kardeşlik ve huzur içinde yaşaması tek dileğimizdir.

Değerli canlar 06.06.2016 tarihi itibariyle Nazillide ikinci bir Alevi Kültür Derneği Şubesini açmış bulunuyoruz. Türkiye’nin hiçbir ilçesinde ikinci bir Alevi Kültür Derneği Şubesi yoktur. Bu anlamda bizler bir ilki başarmış oluyoruz. Bu da gösteriyor ki Nazilli’de yaşayan Alevi toplumu kendi özüne, kendi gelenek ve göreneklerine bağlı alevi inançları doğrultusunda organik güçlü bir yapıya sahiptir.

Bizim Alevi Kültür Dernekleri olarak amacımız; Alevi Kültür öğretisini, kültürünü ve büyük düşünür Hacı Bektaşi Veli başta olmak üzere tüm Alevi yol önderlerinin felsefesini, kültürlerini yaymaktır. Bu anlamda büyük düşünürlerimizin eşitlik ilkelerini yerleştirdikleri ve geliştirdikleri töreleri öğretmek, bu doğrultuda sosyal ve kültürel çalışmalar yapmaktır.

Çok değerli arkadaşlar Nazilli’de ikinci bir Cemevi ihtiyacı doğrultusunda halkımızla yaptığımız istişare ve Alevi Kültür Derneği Genel Merkezi ile yaptığımız görüşmeler sonunda Nazilli’de ikinci bir Cemevi yapılması için Beş kişilik kurucu Yönetim Kurulu atanmıştır ve dernek faaliyetlerine başlamıştır” dedi.

Öte yandan Alevi Kültür Derneği Eğrek Şubesi Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Başkan Memet AKYÜZ, 1.Başkan Yardımcısı Naim ATMACA, 2.Başkan Yardımcısı Tekin OBAY, Sekreter Eyyup EMRE, Sayman Lütfi ÇELİK.

 

 

 

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam