Türkiye’de ki Patlamaların Arkasında O Ülke Var

Eski Emniyet Genel Müdürü Kemal Çelik’den büyük iddia. Çelik, Türkiye’de son dönemlerde yaşanan hain saldırıların arkasında Almanya ve Avrupa’nın olduğunu söyledi.

reklam
09 Haziran 2016 0
reklam
reklam

A Haber’de yayınlanan Memleket Meselesi programına katılan 21. Dönem milletvekili ve Emniyet eski Genel Müdürü Kemal Çelik, son dönemde artan terör saldırılarını değerlendirdi ve çarpıcı açıklamalarda bulundu. Çelik;” PKK’ya güneyimizde Almanya tarafından bir toprak vaad edildi. Bu işbirliği kapsamında eylemlerin arkasında Avrupa ve Almanya var” dedi.

bf5a3c78-e6ae-444d-a8a1-39fe498f17de

“EYLEMLERİN ARKASINDA ALMANYA VAR”

Çelik sözlerine şu cümlelerle devam etti; “Avrupa Birliği ülkeleri özellikle Almanya, PKK’nın arkasında uzun bir süre durdu. Raporlarında da belirttiler. PKK ya güneyinde bir toprak vaad edildi, bunu da PYD-YPG’yi kullanarak şu anda ABD PKK’yı aldı bir noktada. Ama PKK bütün örgütleri birleştirdim diyerek bir şey yapıyor; AB ve Almanya’ya da diyor ki; ‘biz beraberiz’ diyerek DHKP-C biliyorsunuz Almanya’nın örgütü. Bu iş birliği çerçevesinde bu eylemler devam ediyor. Yani bu eylemlerin arkasında Almanya var, Avrupa var. Muhtemelen tedarikçiliğini PKK yapıyor. Bunun eylemi yabancı istihbarat birimleriyle beraber DHKP-C olabilir, hatta DAEŞ olabilir, PKK’nın kendisi olabilir, TAK olabilir onlar yakında çıkacaktır. Bu kapsamda bu bombalamalar devam ediyor.”

f2550acd-357a-41f2-ae82-360d380a0653

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam