Türkiye’de rejim değil CHP sorunu var!

AK Parti Aydın İl Teşkilatı 74’ncü İl Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan AK Partili vekiller CHP’yi çok sert eleştirdi.

03 Şubat 2017 - 22:02 0
reklam

AK Parti Aydın İl Teşkilatı 74’ncü İl Danışma Meclisi Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya AK Parti Aydın Milletvekilleri, AK Partili belediye başkanları ile çok sayıda partili katıldı.

Toplantıda ilk olarak konuşan AK Parti Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz, CHP’nin anayasa değişikliği konusunda açmaz içinde olduğunu belirterek, “CHP’nin Anayasa değişikliği konusunda neye ‘hayır’ dediğinin farkında değil.  Açıp okusalar evet diyecekler zaten. Biz Büyükşehir Yasasını değiştirirken de ‘federasyon getirecekler’ diye propaganda yapmışlardı ama iddiaları doğru çıkmadı dedi.

Ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na çağrıda bulunan Öz, “Bu öyle 1071 dolar bozmaya benzemez. Referandum konusundaki tavrını net olarak ortaya koy, herkes bilsin” dedi.

Öz’ün konuşmasının ardından partililere seslenen AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem ise konuşmasına Milliyetçi Hareket Partisi’ne ve Devlet Bahçeli’ye teşekkür ederek başladı.

“CHP rejim değişikliği yapılıyor diye yalan söylüyor, bize iftira atıyor. Gazi Mustafa Kemal’in bize emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet payidar kılmak bizim görevimizdir. CHP halktan korkar, halka güvenmez. CHP 1955’de, 1960’da neyse 2017’de aynı. Türkiye’de rejim sorunu değil CHP sorunu var.” Diyen Erdem, CHP’nin Anayasa değişikliğine karşı çıkmasının nedeninin vesayet imkânlarının elinden gitmesinden kaynaklandığını belirtti.

Akabinde konuşan Mustafa Savaş ise, “Anayasa değişikliği ve milletin onayı ile sağlanacak olan sistem değişikliği AK Parti’nin en büyük eseridir” şeklinde konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam