Türkiye’nin en genç menajeri

Nazilli’de Emre Kamış isimli 18 yaşındaki lise öğrencisi Türkiye’nin en genç futbol menajerleri arasında yer aldı.

23 Ağustos 2018 - 19:02 0
reklam

Mustafa ÇELİK/Manşet Aydın-NAZİLLİ- Günümüz futbolunun olmazsa olmazlarından biri olan menajerlik gençler arasında da popülerleşmeye başladı. Günümüzde bir çok genç çok sevdiği futbola bir şekilde dahil olmak için menajerliğe adım atıyor. Nazilli’de yaşayan 18 yaşındaki Lise öğrencisi Emre Kamış, Türkiye’nin en genç menajerlerinden biri oldu.

“FUTBOLUN İÇİNDE OLMAK İSTEDİM”

Futbola duyduğu merakla bu işe başlayan Kamış, bu sezon transfer döneminde 7 futbolcuyu 3.Lig ve Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden takımlara pazarladı. Alt liglere büyük merak duyduğunu dile getiren 18 yaşındaki genç menajer, “Küçüklüğümden beri hep futbolun içerisindeyim. Küçüklüğümden beri futbolcularla tanışmayı, onları takip etmeyi çok seviyorum. Tabi böyle olunca yöneticilerden de çevrem arttı. Bu transfer döneminde 7 futbolcuyla başladım inşallah devamı gelecek” diye konuştu.

“HEDEFİM EN İYİSİ OLMAK”

En büyük hayalinin dünyada tanınan bir menajer olmak olduğunu ifade eden Emre Kamış, “Türkiye’de Metin Korkmaz, Ufuk Gezeroğlu, Cavit Sevim gibi menajeri örnek alıyorum. Hedefim bir gün ülkenin en iyisi olmak. Bu yolda durmadan çalışarak koşturacağım” dedi.

“YAŞIM DUYANLAR ŞAŞIRIYOR”

Yaşının küçük olması nedeniyle bazı sorunlarla karşılaştığını dile getiren Kamış, “Görenler ilk başta şaşırıyorlar ama sonra alışıyorlar. Futbol garip bir camia. Bazen ciddiye almıyorlar ancak bu iş yaş değil kafa işi. Futbolcuyu ve kulüpleri iyi tanımak çok önemli. Taraftarı mutlu etmek gerekiyor” ifadelerini kullandı.

 

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-