Türkler bitti demeden bitmez bu işler!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Eskişehirspor’un ünlü bandosu BANDO ESES’i Avrupa Futbol Şampiyonası’na davet etti. Bando Es-Es milli heyecanı doruğa çıkartmak için “Biz bitti demeden bitmez” isimli özel bir beste hazırladı.

reklam
09 Haziran 2016 0
reklam

123
Eskişehir’de 10 yıl önce kurulan Bando Es-Es ise A Milli Takım’ın attığı son dakika gollerine ithafen “Biz bitti demeden bitmez” adlı özel bir beste yaptı. Beste bando eşliğinde Fransa’nın statlarında yankı bulacakken, parçanın tanıtımı Eskişehir Atatürk Stadyumu’nda yapıldı. Bir grup taraftarın da stadyumda eşlik ettiği parça, EURO 2016 sırasında Türkiye’nin dilinden düşmeyecek gibi görünüyor.

FRANSA BANDO ES-ES’İ DİNLEYECEK
Bando Es-Es’in kurucularından Ali Ulusoy, Hollanda maçına yolculuk yaptıkları sırada besteyi hazırladıklarını anlattı. Kesikçayır türküsünden esinlendiklerini belirten Ulusoy, “Bu beste taraftarlarla birlikte otobüsle Eskişehir’den Konya’ya giderken çıktı. Hollanda maçı için Konya’ya gittik. Beste, Kesikçayır türküsünün nakarat bölümü ile yazı grubumuzun ortak çalışması ile hazırlandı. Neticede bu eser ortaya çıktı. Güzel de olmuş öyle değil mi? Fransa’da Milli Takım’ın arkasında olacağız” dedi.
Öte yandan Bando Es-Es’in maçların dışında Fransa sokaklarında da konser vereceği öğrenildi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam