Tutamadığı orucun parasını istemişler

15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ/PDY ile ilişkisi olduğu gerekçesiyle gözaltına alınıp serbest bırakıldıktan sonra, yeni bir gözaltı ve tutuklama endişesine karşılık yurt dışına kaçtığı öğrenilen iş adamı İbrahim Bağ’ın, şeker hastası olduğu için oruç tutamayan bir personeline, “tutamadığın orucun parasını bana ver bizim eğitim gören çocuklarımız var” dediği öğrenildi.

reklam
05 Ağustos 2016 0
reklam

Turkish lira coins and banknotes

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve Paralel Devlet Yapılanması (PDY) kapsamında gözaltına alınıp serbest bırakıldıktan sonra ailesiyle birlikte yurt dışına kaçtığı öğrenilen iş adamı İbrahim Bağ’ın, yanında çalışan bir personelden tutamadığı orucun parasını istediği ortaya çıktı.

Adının yayınlanmaması koşuluyla Nazilli Manşet’e açıklamada bulunan personel, şeker hastası olduğunu, bu nedenle de oruç tutamadığını kaydederek şunları söyledi; “geçen Ramazan ayında iş yeri ortaklarından İbrahim Bağ benim oruç tutmadığımı görünce, ‘tutmadığın orucun parasını bana ver. Bizim okuyan öğrencilerimiz var’ dedi. Ben çok şaşırdım. Para falan da vermedim.”

Özellikle 17-25 kumpasından sonra gerçek yüzleri ortaya çıkmaya başlayan FETÖ/PDY yapılanmasının, ‘hizmet hareketi’ adını verdikleri oluşum içinde yer alan öğretmen, polis ve devlet memurlarının maaşlarından ‘himmet’ adı altında para toplayıp bunları Pensilvanya’ya gönderdikleri ortaya çıkmıştı.

Aynı yapının, birçok hayırseverden kurban parası topladığı ve bunları da yine Amerika’ya transfer ettiğine dair haberler gündeme gelmişti.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam