Uğurlu teknesiyle turlara başladı!

Nazilli’de yaşayan Abdurrahman Gümüş, uzun bir süre tıbbı mümessillik mesleğinin ardından hayalini kurduğu teknesiyle balık avı turlarına başladı.

08 Mayıs 2018 - 10:45 0
reklam
reklam

Emre Sarıtekneci / Manşet Aydın-NAZİLLİ- Kızının adını verdiği ‘Ezelderin’ adlı teknesiyle Bodrum açıklarında turlara çıkan Gümüş, kısa sürede birçok balık tutkununun aradığı isim haline geldi.

Nazilli’de yaşayan evli ve bir çocuk babası olan ve bir ara MHP Nazilli ilçe teşkilatında yöneticilik yapan 39 yaşındaki Abdurrahman Gümüş, uzun süre hayalini kurduğu tekneyi satın aldıktan sonra balık avı turlarına başladı.

BODRUM GÜVERCİNLİKTEN TURA ÇIKIYOR

Genellikle Bodrum Güvercinlik açıklarında vatandaşlara hizmet veren Gümüş, henüz mesleğe yeni başlamasına rağmen birçok av tutkunun ilk tercih ettiği isimler arasına girmeyi başardı.

10 kişi kapasiteli ‘Ezelderin’ adlı teknesinde kamara, mutfak ve tuvalet gibi imkanların da olduğunu belirten Gümüş, hafta sonları 600 lira, hafta içi ise 500 liradan tura çıktığını ifade etti.

Abdurrahman Gümüş ile yeni tanışan ve arkadaşlarıyla her hafta tura katılan Kerim Çağla, ‘Ezelderin‘ adlı teknenin kendisine çok uğurlu geldiğini, bu haftaki turda 20 kiloya yakın çipura ve levrek yakaladığını söyledi.

Balık tutkunlarının yanı sıra akşam saatlerinde Adalar ve Nazlı Ilıcak koylarına kadar mehtap turları da yaptığını ifade eden Gümüş, yaz günlerinde tatilcilere 400 lira gibi bir rakam karşılığında güzel bir akşam geçirmeleri imkanı sunuyor.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam