Ukrayna’dan sevindiren teklif

Türkiye ve Rusya arasında yaşanan kriz sonrası zor günler geçiren turizm sektörüne iyi haber Ukrayna’dan geldi. Ukrayna bir milyon turist için bir şart koştu. Ukraynalı Acenteler paket tur fiyatlarına zam yapılmamasını istedi.

reklam
21 Haziran 2016 0
reklam
reklam

Rus turistlerin gelmemesi nedeniyle sıkıntılı günler geçiren turizm sektörüne Ukrayna’dan iyi haber geldi. Ukrayna Turizm Acenteleri Birliği Başkanı Oleksandr Novikovskyy, geçen yıl Ukrayna’dan Türkiye’ye 749 bin turist geldiğini belirterek, bu sayının bir milyona çıkabileceğini söyledi. Bunun için Temmuz ve Ağustos aylarında paket tur fiyatlarına zam yapılmamasını istedi. Novikovskyy, “Zam yapmayın 1 milyon Ukraynalı gelsin” dedi.

1-milyon-ukraynali-turist-icin-onemli-sart-1292-2162016112839

Muğla’ya incelemeye gelen Ukrayna Turizm Acenteleri Birliği Başkanı Oleksandr Novikovskyy, Mayıs ve Haziran aylarında bir haftalık 250- 300 dolarlık paketlerin Ukraynalılar tarafından tercih edildiğini belirterek şunları söyledi: “Ukrayna’da insanlar çok para kazanamıyor. Krizden sonra maaşlar 200 dolar civarına geriledi. Bu nedenle temmuz ve ağustos aylarında paket tur fiyatlarına büyük zam yapılmamalı. Geçen yıl Türkiye’ye acente çıkışlı olarak paket turlarla 318 bin, bireysel olarak da 431 bin olmak üzere toplam 749 bin Ukraynalı geldi. Zam yapmayın 1 milyon Ukraynalı gelsin. Türkiye bize en yakın tatil yeri. İnsanlarımız Türkiye’yi çok seviyor. Kaliteli servis var, deniz güzel, her şey çok güzel. Turlarla gelen 500 dolara paket aldıysa 200 dolar da alışveriş yapıp kentten ayrılıyor.”

basliksiz-14jpgQrEgZjsr

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam