Ukraynalı ressamlar Kuşadası’nı çizdi

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de, Kuşadası ilçesini anlatan resim yarışmasında 143 tablo yarıştı. Türkiye’nin önde gelen ressamlarının değerlendirdiği sergide birincilik Ukraynalı ressam Lez Olena Chokin’in oldu.

13 Ağustos 2018 - 13:28 0
reklam

Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçiliği ile Kuşadası Belediyesi’nin desteğiyle Ukrayna Ressamlar Derneği (Colors of Live Barvi Jittaya), Başkent Kiev’de, ‘Kuşadası’ konulu resim yarışması düzenledi.
Ressamların Kuşadası’nı görmeden yaptığı 143 tabloları Türkiye’den ressamlar Bedri Baykam ve Ziya Gürel değerlendirdi. Ukraynalı ressam Lez Olena Chokin’nın eseri birincilik kazandı.
Türkiye Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Ataşesi Berat Yıldız, Kuşadası Belediye Başkanı CHP’li Özer Kayalı, Ukrayna Türk İşadamları Derneği Başkanı Mete Karael, Kiev Belediye Başkan Yardımcısı ve kalabalık bir davetli topluluğu programa katıldı.

Ödül töreninde konuşma yapan Başkan Özer, “Ülkemizi ve Kuşadası’nı yurtdışında sanat ve sanatçıya verdiğimiz önemle tanıtmak istiyoruz. Kievli sanatçı dostlarımızın, Kuşadası’na gelmeden yaptıkları tablolar için verdikleri emeğe teşekkür ediyorum. Bu projenin turistik ilçemiz Kuşadası’nın Ukrayna’da ki tanıtımına büyük katkı yapacağına, Ukrayna pazarında aldığı payı artıracağına inanıyorum” dedi.

KUŞADASI’NA MİSAFİR OLACAKLAR
Yarışmada dereceye giren ressamlar ile Kiev’den bir grup basın mensubu, eylül ayında 3 gün boyunca Kuşadası’nda ağırlanacak ve tüm masrafları Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Otelciler Derneği (KODER) tarafından karşılanacak. Dereceye giren resimler ve 18 beğeni alan tablo, eylül ayının ilk haftası Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçiliği fuaye salonunda veya Mimar Sinan Sanat Merkezi’nde tekrar sergilenecek. (DHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-