Umudun Yerini Acı Aldı

Adana’da yüzme bilmediği halde serinlemek için sulama kanalına giren genç boğuldu. Arkadaşının uyarısına rağmen kanala giren gencin cansız bedeninin sudan çıkarıldığı sırada yaşıyordur umuduyla koşa koşa olay yerine gelen ablası kardeşinin cansız bedenini görünce umudun yerini acı aldı. Gözyaşlarına boğulan genç kız ve annesi sinir krizi geçirdi.

reklam
13 Haziran 2016 0
reklam
reklam

Edinilen bilgiye göre, Sarıçam ilçesi İncirlik Mahallesi’nde 17 yaşındaki Emre Kılavuz, arkadaşı Hüseyin Karaşahin ile birlikte sulama kanalında yüzmek için evden çıktı. Annesi Rahime Kılavuz,  “Oğlum gitme başımıza iş açma, havuza gidersin” diye uyarmasına rağmen arkadaşıyla birlikte sulama kanalına giden genç, kanala girmek istedi. Arkadaşı da annesi gibi Emre’yi uyardı ve  “Yüzme bilmiyorsun sen girme” dedi. Ancak Emre dinlemedi ve kanala girdi. Suya girer girmez çırpınmaya ve suda batıp çıkmaya başlayan gence, arkadaşı yardım etmek için suya atladı.  Emre Kılavuz’u zor zar kanalın kenarına getirebilen Hüseyin Karaşahin, gücü kalmayıp kendisi de boğulma tehlikesi atlatınca arkadaşını bırakmak zorunda kaldı. Emre Kılavuz suyun içinde kaybolurken, Karaşahin hemen sudan çıkıp cep telefonuyla emniyet güçlerine haber verdi.

haberici (2)

Olay yerine emniyet birimleri ve su altı polisleri geldi. Gencin kanalda kaybolduğunu duyan ablası Elif Kılavuz ile annesi Rahime Kılavuz da kanal kenarına gelerek dua etmeye başladı. Kısa süre sonra Emre’nin cansız bedeni su altı polisleri tarafından sudan çıkarıldı. Kardeşinin çıkarıldığını duyan ablası, kardeşim yaşıyordur ümidiyle kardeşinin çıkarıldığı yere var gücüyle koşmaya başladı. Kardeşinin yanına gelen abla, onu cansız halde yatarken görünce umudun yerini derin bir acı ve hüzün aldı. Gözyaşlarına boğulan genç kızı polis güçlükle sakinleştirdi.  Abla Rahime kardeşine son bir kez bakmak istedi ancak polis ekipleri buna izin vermedi. Oğluna bakmak isteyen anne Rahime Kılavuz ise, “Yaktın bizi oğlum, baban kanser ölüm döşeğinde, onun ölümünü beklerken sen bizi yaktın oğlum. Ne olur onu son bir kez göreyim” diyerek ağladı.

Daha sonra anne ve kızı yakınları tarafından olay yerinden uzaklaştırıldı. Emre Kılavuz’un cenazesi ise otopsi için Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Hüseyin Karaşahin, arkadaşını kurtarmak istediğini ancak kurtaramadığını, çok üzgün olduğunu söyledi.haberici (1)

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam