Ünüvar, açtı ağzını yumdu gözünü

Aydın Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Necmettin Ünüvar yazılı olarak yaptığı basın açıklamasında verdi veriştirdi. Yeniasır Gazetesi’ni ve Abdurrahman Öz’ü eleştiren Ünüvar, açtı ağzını yumdu gözünü.

reklam
03 Temmuz 2016 0
reklam

AK Parti Aydın Millet Vekili Abdurrahman Öz’ün yaptığı açıklamalara ve Yeni Asır Gazetesi’nin haberlerine sert tepki gösteren Ünüvar yaptığı basın açıklamasında verdi veriştirdi.  Abdurrahman ÖZ’ün  ASTİM Köprülü Kavşağı ile ilgili eleştirilerini ele alan Ünüvar, yaptığı yazılı basın açıklamasında;

tarim-alanlarini-sanayiye-cevirtmeyecegiz722dbc665877e96770c7‘’Abdurrahman Beyin ‘Ulaştırma Bakanlığınca 2 kilometre ötede 2 Milyon TL’ye  yapılıyor’ ifadeleri cehaletin son noktasıdır. ifadeleri cehaletin son noktasıdır. Abdurrahman beyin, doğru bilgiyi algılamasını kolaylaştırmak için alışık olduğu  hitapla seslenmek istiyorum; Eyy Abdurrahman Öz; yine bilgi sahibi olmadan, önüne gelen yanlış bilgileri kamuoyuyla paylaşmış durumdasın. Buradan Abdurrahman Öz’e soruyorum. Büyükşehir Belediyesince yapılan ASTİM Köprülü Kavşak işinin 2 km doğusunda 2 milyon liraya bitirileceğinden bahsettiğiniz yolun sözleşme bedeli 10 Milyon 790 bin TL iken nasıl 2 Milyon TL’ye bitirmeyi düşünüyorsunuz. Çevre yolunu Denizli yoluna bağlayacak köprülü kavşak için yapılan ihale 11.12.2015 tarihinde yapılmış işin sözleşmesi 13.01.2016 tarihinde yapılmıştır. Bu yapılan ihalenin yer tesliminin 10 gün içerisinde yapılıp 240 gün içerisinde bitirilmesi ihale dokümanları içinde belirtiliyor. Bu bilgiler ışığında hala Aydın Büyükşehir Belediyesini nasıl eleştirmeyi düşünüyorsunuz.’’ İfadelerini kullandı.

AK Parti Aydın Milletvekili Öz’e sorularıyla devam eden Necmettin Ünüvar sözlerine ‘’ 2 Milyon TL ‘ye yapılacağını söylediğiniz projenin sadece prekast betonarme çakma kazıkların maliyetinin 1,5 Milyon TL olması maksatlı olarak kamuoyunu yanıltmaya çalıştığınızın açık göstergesidir. Şimdi Abdurrahman Öz’e soruyorum?. Sözleşme bedelleri ve işlemlerinin EKAP üzerinde 10 Milyon 790  bin TL olduğu açıkça görülürken, bu işi bu fiyatın yüzde 18’ine nasıl bitirmeyi düşünüyorsunuz.Görüleceği üzere, Abdurrahman Öz, kamuoyunu yanıltmak için açıkça gerçek dışı bilgiye kaynaklık yapmaktadır. Halkımız, Abdurrahman Öz ile ilgili gerekli değerlendirmeyi bu bilgilerden sonra çok daha net bir şekilde yapacaktır. Bir Milletvekiline halkı kandırmak yakışmaz. Abdurrahman Öz’ü , Aydın Milletvekili olarak vatandaşı kandırmaya çalışma alışkanlığından vazgeçmeye davet ediyorum. ‘’ diye ekledi.

DOĞRU HABERCİLİK İLKESİNİ BİLE BİLE ÇİĞNİYOR!

Yeni Asır Gazetesi’nin doğru habercilik ilkesini bile bile çiğnediğini söyleyen Ünüvar, yaptığı haberlerin yanlı olduğunu iddia etti. Basın açıklamasında Yeni Asır Gazetesi’ni de eleştiren CHP’li Ünüvar , ‘’Yeni Asır Gazetesi  her zamanki gibi kamuoyunu yanıltmaya devam ediyor.Bugün yayınlanan gazetelerinde gerçek dışı olarak iddia ettikleri gibi,  Aydın Büyükşehir Belediyesi herhangi bir ihaleyi iptal etmemiştir. Yeni Asır gazetesini doğru haber yapmaya davet ediyoruz. Herhalde Yeni Asır gazetesi yöneticilerinden birisi AKP’den Milletvekili yada Büyükşehir Belediye Başkanı olmak istiyor ki böyle asılsız haberlere yer veriyor. Sürekli olarak, halkın içinde bulunan bir meclis üyesi olarak, Yeni Asır gazetesinin asılsız haberlerine halkımızın rağbet göstermediğini rahatlıkla söyleyebilirim. Yeni Asır gazetesi , doğru habercilik ilkesini bile bile çiğnemeye devam ettiği sürece halkımızdan karşılık bulamamaya devam edecektir.’’ dedi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam