Üniversiteli gençlerden örnek proje

ADÜ Atça Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 2. Sınıf öğrencileri, “Kadına şiddete hayır” projesi çerçevesinde Atça Heykel Park yanında bulunan Aydın-Denizli kara yolu kavşağına “Kadına Şiddete Hayır Hatıra Alanı” oluşturdu.

29 Mayıs 2018 - 13:04 0
reklam

Mustafa Çelik / Manşet Aydın- S.HİSAR- Üniversite öğrencileri, kadına şiddete dikkat çekmek amacıyla Atça Heykel Park karşısında bulunan kavşağa çiçek dikti.

Kadın çiçektir anlayışıyla yola çıkan 4 öğrenci, oluşturdukları alana şiddet gören her kadın için çiçek dikti. Öğrenciler, Atça ve Nazilli’deki vatandaşlara da içinde kahkaha çiçeği tohumu bulunan kalemleri dağıtarak çiçek dikmeye teşvik etti.

“AĞLAYAN YÜZLERİ GÜLDÜRECEĞİZ”
Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü 2. Sınıf öğrencisi Bilal Kavak, son günlerde kadınlara yönelik şiddet olaylarının arttığını belirterek, “Amacımız, kadınların çiçek gibi zarif ve kırılgan bir yapıda olduklarını benimsetip onlara iyi bakılması gerektiğini tüm insanlara aşılamak. Grubumuzun adını Gülenyüzler seçtik çünkü ağlayan yüzleri güldürmek istiyoruz. Çalışmalarımızın asıl amacı kadına şiddette bir tutam farkındalık sağlamak. Projelerin devamını getireceğimize inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort