Ünlü Sanatçıdan Skandal Sözler

Sanatçı Erol Evgin’den çok tartışılacak sözler. Balçiçek İlter’in sorularını yanıtlayan Evgin’in demokrasi ile ilgili açıklamaları sosyal medyada büyük tepki çekti. Halkı aşağılayan tarzda sözler sarf eden Evgin, verdiği röportajda söylediği sözler sosyal medyada gündem oldu. Ünlü şarkıcı, “Parmak basan muhtarını, daha iyi eğitim alan belediye başkanını seçsin” diye konuştu.

reklam
20 Haziran 2016 0
reklam
reklam

Sanatçı Erol Evgin, demokrasi ve seçim sistemiyle alakalı tepki çeken sözler sarf etti. Balçiçek İlter’e röportaj veren Evgin, demokrasi ile ilgili sözleri nedeniyle birçok kullanıcının tepkisini çekti.  Okuma bilmeyenle üniversite bitirenin aynı oy hakkına sahip olmaması gerektiğini savunan Evgin, demokrasinin gelişmiş ülkeler için olduğunu, “Bize fazla geldiğini” ileri sürdü.

erol-evgin-den-tepki-ceken-demokrasi-cikisi-8543518_1820_m

“HİÇ HAKÇA DEĞİL”

Erol Evgin, Aysun Kayacı’nın “Dağdaki çoban ile benim oyum bir mi?” çıkışını da hatırlatarak, “Bir manken kızımız ‘Dağdaki çoban ile benim oyum bir mi?’ olacak demişti hatırlarsanız… Hoş değil o tanım ama şunu düşünüyorum; Okuma yazma bilmeyen, oyuna parmak basan bir kardeşimizle, ablamızla, annemizle 3 üniversite bitirmiş birinin birer oy hakkı olması adaletli mi geliyor size sorarım. Hiç hakça değil” ifadelerini kullandı.

erol-evgin-den-tepki-ceken-demokrasi-cikisi-8543518_3348_m

CHP’li bir aileden geldiğini belirten Evgin, İlter’in “Hak tam da bu değil mi? Eşitlik?” soruları üzerine, okuma-yazma bilmeyenlerin seçme hakkının kısıtlanması gerektiğini söyledi. Evgin, “Bana adaletli gelmiyor bu durum. Herkes seçebilmeli tabii. O parmak basan ablamız muhtarını seçsin, biraz daha iyi eğitim alanı belediye başkanını seçsin” dedi.

erol-evgin-den-tepki-ceken-demokrasi-cikisi-8543518_8107_m

“NEYİN EŞİTLİĞİ?”

Balçiçek İlter’in “Çok seçkinci bir tavır değil mi bu? Eşitlik nerede kaldı?” sorusuna ise Evgin, “Neyin eşitliği? Öbür tarafta eşitlik oluyor mu? Hakça bir durum mu? Bu ülkede eğitim açısından eşitlik var mı? İnsanlara aynı imkânları sunabiliyor muyuz? Bakın kadınların gücüne… Siyasetçiler bunun önemini kavrasalar, siyasetin merkezine oturtsalar müthiş başarılar kazanacaklar. Ama yapmıyorlar” diye konuştu.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam