Üretici hükümetin yanında!

Dövizde yaşanan dalgalanmanın tarımı olumsuz etkileyeceğini söyleyen Aydın Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kendirlioğlu, üreticinin fedakarlığa hazır olduğunu belirtip, “Devletin aldığı her türlü tedbire, fedakarlığa hazırız” dedi.

13 Ağustos 2018 - 15:16 0
reklam

Merve DANIŞMAN/Manşet Aydın-EFELER- Aydın Ziraat Odasına bağlı üreticilerden, dövizde yaşanan manipülatif dalgalanma karşısında hükümete destek kararı çıktı. Türkiye’nin asla kötü olmasını istemediklerini kaydeden oda başkanı Mehmet Kendirlioğlu, özellikle dolardaki artış karşısında tarımın olumsuz etkileneceğini ancak üreticiler olarak hükümetin alacağı her türlü tedbir ve kararın arkasında duracaklarını belirtti. Dövizin artışıyla birlikte ithal edilen ürünlerde oluşacak fiyat artışının kendilerini etkileyeceğini ifade eden Kendirlioğlu, “Tarımda girdi maliyetlerinin yüksekliği zaten malum. Doların artmasıyla da ithal ettiğimiz gübre, ilaç, traktör ve parçaları hatta akaryakıt da zamlanacak. Çünkü bu ürünleri dövizle alıyoruz. Tarım bu artıştan olumsuz olarak etkilenecektir” dedi.

“ÜRETİCİYİ VE TÜKETİCİYİ ETKİLER”
Yaşanan süreci Aydın tarımı açısından değerlendiren Kendirlioğlu, “Ürün bazında pamuk, zeytin, kestane, kış ve yaz mahsulleri etkilenecek. Çiftçiler mahsullerini daha yüksek fiyata mal ederse buna göre fiyat belirlediği için tüketici de bundan etkilenecektir.” diye konuştu.

“DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ”
Üreticiler olarak hükümetin alacağı her türlü tedbire hazır olduklarını dile getiren Kendirlioğlu, sözlerini şu ifadelerle tamamladı;
“Biz çiftçiler ve onları temsil eden insanlar olarak ülkemizin yanındayız. Bu ülkede yaşıyoruz. Bu ülkenin asla kötü bir duruma düşmesini istemeyiz. Bu gemide hep beraberiz. Geminin batması, içindeki herkesin batması demektir. Üreticiler olarak, hükümetin ve devletin aldığı her türlü tedbire, fedakarlığa hazırız. Devletimizin yanındayız. Bu konuda tereddüt edilmesin.”

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-