UYUŞTURUCU SORUNU VAR

Uyuşturucu konusunda Aydın’ın da içinde bulunduğu yurdun batısındaki illerde çok sıkıntılı bir durum olduğunu söyleyen Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger “Uyuşturucu ülkemize bir saldırıdır” dedi

08 Ocak 2019 - 19:36 0
reklam

Kıymet Sarıyıldız/Manşet Aydın-EFELER Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, merkez ve ilçe muhtarları ile güvenlik güçlerinin de katıldığı “Uyuşturucu ile Etkin Mücadele” konulu toplantıyı Adnan Menderes Konferans Salonu’nda gerçekleştirdi.
Uyuşturucunun dünya çapında bir sorun olduğuna dikkat çeken Vali Köşger, “Uyuşturucu kullanımı ülkemizde de sıkıntı oluşturmaya başladı. Aydın’da yaptığımız son dönemlerdeki en önemli toplantılardan birini gerçekleştiriyoruz. Bizim ülke olarak en önemli kaynağımız insan sermayemiz. Bunun dışında hemen hemen hiçbir zenginliğimiz yok” şeklinde konuştu.
“ÜLKEMİZE BİR SALDIRIDIR”
Uyuşturucu ile mücadele konusunda hassasiyeti ile bilinen Vali Köşger, Türk toplumunun dinamik yapısından söz ederek “Uyuşturucu ülkemize bir saldırıdır. Bilinçli bir şekilde ülkemize uyuşturucu sokulmaktadır. Bu işin arkasındakileri iyi tespit etmemiz lazım” dedi.
Cuma günleri vatandaşlarla yapılan toplantılarda en az 2-3 ailenin uyuşturucuya alışmış çocukları için valilikten yardım istediklerini belirten Köşger, uyuşturucu konusunda Aydın’ın da içinde bulunduğu yurdun batısındaki vilayetlerde çok sıkıntılı bir durum olduğunu söyledi.
“MUHTARLAR UÇ BEYLERİMİZ”
Uyuşturucunun önce evde daha sonra da sokakta, mahallede bitirilmesi gerektiğini ifade eden Vali Köşger, “Bu hususta muhtarlarımız, güvenlik güçlerimiz ve eğitim camiamızın bilgili olması gerekir. Muhtarlarımız bizim en kılcal damarlarımız, uç beylerimiz. Muhtarlar mahallesine hâkimdir, oradaki sosyal sıkıntılardan en kısa zamanda haberdar olurlar. Dolayısıyla olanı devletin yetkili kurumlarına haber vermelidir. Muhtarlarımız çok önemli görev düşüyor” diye konuştu.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-