Uzman Çavuş Babanın Oğlunun Yaptığına Bak

Üst araması yapmak istedikleri bir vatandaşla Şanlıurfa Otogarında polis çatıştı. İlk Ateş Babası Emekli Uzman Çavuş olan, 17 yaşındaki zanlıdan geldi. 3 polisi şehit etti. Saldırgan gencin psikolojik tedavi gördüğü öne sürülüyor.

reklam
11 Temmuz 2016 0
reklam
reklam

Şanlıurfa Otogarında polisin üst araması yapmak istediği 17 yaşındaki genç, emekli uzman çavuş olan babasının silahıyla polislere ateş açtı. Üç polisi yaraladıktan sonra 17 yaşındaki zanlı kaçtı. Otogara bağlı sokaklarda uzun süre kovalamaca yaşandı. Polisle çatışma devam etti. Bir süre sonra zanlı vurularak öldürüldü. Sokak çatışmasında 6 polis yaralandı. Hastaneye kaldırılan 6 polisten 3’ü polis yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

sanliurfada_uzman_cavus_dehseti_3_sehit_1468206459_3412
Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, olay sonrası hastaneye geldi. Basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Saldırının bir terör olayı olmadığını söyledi.  Vali Tuna, ailesiyle birlikte Bolu’ya gitmek üzere otogara gelen 17 yaşındaki bir gencin, üst araması yapmak isteyen polislere silahla ateş açtığını belirtti.

123
Ailenin ifadesine göre zanlı gencin psikolojik sorunları olduğunu kaydeden Vali Tuna, “Üzücü bir hadise yaşadık. Bugün görevini yapmakta olan arkadaşlarımız otogarda, normal arama, tarama faaliyeti esnasında karşılarına bir aile geliyor. Annesi, kız kardeşiyle beraber genç bir delikanlı, aranmak istemiyor. O anada emekli uzman çavuş olan babasının silahını da habersiz üzerine almış. Ailesinin ifadesiyle psikolojik sorunları olan 17 yaşında bir delikanlı. O silahla ateş ederek oradaki 3 polisimizi yaralıyor ve daha sonra da kaçıyor. Maalesef 3 polisimizi belli aralıklarla kurtaramadık. Şehit oldular. Çok üzgünüz. Üç yaralı arkadaşımız var. Tedavileri devam ediyor. Onlarla ilgili bir sıkıntı yok” diye konuştu.

Edinilen bilgiye göre ailenin Bolu’da ikamet ettiği öne sürülüyor

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam