Uzun Çarşıda “Hediye” günü

Okulların kapanışı ve babalar günü aynı hafta sonuna denk geldi. Vatandaşlar hediye almak için soluğu Uzun Çarşıda aldı. Haliyle bu durum çarşı esnafının da yüzünü güldürdü.

reklam
17 Haziran 2016 0
reklam

123

Mustafa Çelik/Aydın Haber Ajansı-Nazilli-Okulların kapanmasıyla birlikte karnelerini alan öğrenciler soluğu çarşıda aldı. Ailelerine karne hediyeleri aldıran öğrencilerin ve velilerin tercihleri ayakkabı ve oyuncak dükkânları oldu.

Çocukların genellikle tercih ettiği dükkân Begüm Toys isimli oyuncak mağazası oldu. Erkek çocukları paten, kaykay ve su tabancası oyuncaklarına rağbet gösterirken kız çocukları ise Barbie bebek ve miniş gibi oyuncakları tercih etti.

1234

Mağaza işletmecisi Altan İnceoğlu, karne gününün işlerine büyük etki ettiğini belirtirken “Bugün ailelerin çocuklarına verdiği sözleri uygulamaya koyma günü. Çocuklar anne ve babalarının elini tutarak buraya getiriyor.” Dedi.

Babalar gününde babalarına hediye alacaklar ise tercihlerini ayakkabı ve tişört gibi ürünler satan mağazaların satışlarını olumlu yönde etkiledi. Kolejli mağazası çalışanı İbrahim Çeftlikli mevsimin yaz olması sebebiyle vatandaşların terlik ve sandalet türü ürünleri tercih ettiğini belirtti. Çelikli satışların bu özel günlerde daha da arttığını ifade etti.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam